Останні публікації
06.03.2024 19:00 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Козелецькій та Кіптівській громадах
З моніторинговим візитом спільно з представницями ГУ Національної соціальної сервісної служби у Чернігівській області відвідали Козелецьку та Кіптівську територіальні громади, де обговорили реалізацію політики у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству в громадах.
В зустрічах прийняли участь заступники голів громад, представники структурних підрозділів селищної та сільської ради, старости, поліцейський офіцер громади.
Разом з представниками громади визначились, що для успішної реалізації політики у сфері протидії гендерно-зумовленого насильства мають бути реалізовані в громаді наступні компоненти:
📍визначений координатор на рівні заступника Голови громади, який несе персональну відповідальність разом з старостами громади;
📍створений дієвий дорадчо-консультативний орган - координаційна рада з питань протидії цьому явищу;
📍визначена відповідальна особа за реєстрацію повідомлень з числа виконавчих органів з питань сім'ї;
📍розроблена та затверджена комплексна/цільова програма/план дій;
📍затверджена програма для кривдників та є механізм її реалізації через навчання власного працівника чи закупівлі послуг;
📍затверджена програма по роботі з постраждалими особами;
📍проводиться превенційна робота.
Вдячні громадам за співпрацю, розуміння проблеми та бажання створення ефективних алгоритмів реагування та ідентифікації постраждалих осіб від гендерно-зумовленого насильства, та забезпечення комплексного підходу!
Проєкт “Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни в Чернігівській області” імплементується ГО "Чернігівський громадський комітет захисту прав людини" в межах програми "Спроможні та сильні", що виконується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії.
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.