Останні публікації
14.06.2024 18:09 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
В Чернігові відбувся круглий стіл щодо захисту дітей, які постраждали від війни та насильства
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини в Головному управлінні Національної поліції в Чернігівській області було проведено круглий стіл на тему: «Забезпечення доступу до правосуддя для дітей. Стандарти правосуддя, дружнього до дитини».
В заході прийняли участь слідчі ГУНП в Чернігівській області, судді Бахмацького районного суду Чернігівської області та Деснянського районного суду м.Чернігова, практичний психолог, що входить до реєстру Координаційного центру з надання БПД, правники та громадські активісти.
Метою зустрічі стало безпосереднє обговорення стану отримання прав дітей в рамках кримінальних проваджень. Нажаль, Чернігівська область є одним лідерів в Україні щодо кількості кримінальних проваджен, у яких приймають участь діти як постраждалі від насильства.
Керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова наголосила на необхідності забезпечення доступу до правосуддя дітям, що є учасниками кримінальних проваджень. Це стосується, як залучення адвокатів для захисту, так і психологів в кримінальних провадженнях для потерпілих та свідків - дітей задля дотримання найкращих інтересів дитини.
Одним з важливих аспектів зустрічі був розгляд Міжнародних стандартів правосуддя, дружніх до дітей, доповідь про яку зробив суддя Бахмацького районного суду Чернігівської області Павло Пархоменко.
Про можливості залучення психолога в рамках кримінальних проваджень, підготовку психологом висновків розповіла психологиня, сімейна консультантка та гештальт-терапевтка Світлана Ющенко. Експертка наголосила на тому, як правильно залучити психолога через координаційний центр з надання безоплатної правничої допомоги, коли справа стосується дітей.
Учасники зустрічі також обговорили й практичні питання та проблеми, які виникають у слідства з потерпілими/свідками - дітьми, процесуальні питання залучення спеціалістів та проблему відсутності психологів у районах/громадах.
Оскільки на сьогодні одним з проблемних питань є приміщення, в яких слідчі можуть проводити опитування/допити дітей, представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини наголосила на необхідності співпраці з громадами, громадськими та міжнародними організаціями, просторами, де вони вже відкриті. Окрім того, учасники обговорили можливість проведення таких заходів на базі громадських організацій.
Проект «Посилення доступу до правосуддя в постраждалих від війни громадах Чернігівської області» впроваджує ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» за технічного адміністрування ІСАР Єднання та сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».
Останні новини
Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05
Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.
Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30
Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".
На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17
Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.