Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

11.10.2024   19:46Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Протидія гендерно-зумовленому насильству: як молодь може змінити суспільство

10-11 жовтня 2024 року в м.Чернігів відбувся дводенний тренінг «Школа молодого активіста з протидії гендерно-зумовленому насильству», учасниками якого стали учні та вчителі з різних громад Чернігівщини.

Сьогодні у сучасному світі, де нові інформаційні технології та соціальні мережі стали частиною нашого життя, проблема гендерно-зумовленого насильства (ГЗН) залишається все ще однією з найпоширеніших та найгостріших. Боротьба з цим небезпечним явищем вимагає спеціального комплексного підходу із залученням молоді до активних просвітницьких дій.

Сучасна молодь - невід’ємний складник змін у суспільстві. Її залучення до протидії ГЗН не лише підвищує інформованість та обізнаність у цій галузі, але й формує нову генерацію активістів, які готові боротися за справедливість.

Саме тому, головною метою цього навчання є формування свідомої, відповідальної та активної молоді, яка здатна протистояти проявам ГЗН.

Експертками Школи виступили провідні українські фахівчині: Оксана Шлюсар, директорка з розвитку ТМЖК “Відродження нації”, старша консультантка національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми і консультування мігрантів та Марина Пасєчник, координаторка Національної безкоштовної гарячої лінії із протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів.

Навчені тренери та тренерки в подальшому долучаться до Національної акції «16 днів проти насильства», та зможуть провести міні-тренінги в форматі "рівний-рівному" в своїх закладах, щоб підняти проблему насильства та звернути увагу на необхідність звернення за допомогою.

«Школа молодого активіста з протидії гендерно-зумовленому насильству» - важливий крок для створення нового свідомого покоління, завдяки якому можна сподіватися на позитивні зрушення у суспільстві та зменшення проявів випадків різних форм насильства.

Захід оргінізований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за підтримки Програми CLEAR, яка впроваджується міжнародною організацією Global Communities та фінансується Бюро гуманітарної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку.

Останні новини

Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31

Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.

Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11

В Чернігові відбувся триденний тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».

Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17

У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.

ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30

Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.