Останні публікації
26.03.2006 20:41 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
ВИБОРИ 2006
Розповсюдження інформації відбувалося наступним чином:
• через телефонну лінію (телефон інформаційного центру (0462) 625-381;
• через мережу Інтернет на сайтах www.elections.cn.ua та www.protection.org.ua;
• через розповсюдження серед ЗМІ прес-релізів центру.
Нижче наводиться текст прес-релізів з інформацією на 12.00, 15.00 та 20.00
СИТУАЦІЯ НА 11.00
За повідомленням виборців, близько 2-ї години 26 березня 2006 року працівниками міліції, які охороняли виборчу дільницю в с. Веприк, Бобровицького району Чернігівської області (дільниця №12, ТВО №213) було зупинено автомобіль. Працівники міліції, знаходячись в нетверезому стані, почали безпричинно чіплятись до водія, заподіяли йому тілесні ушкодження, з табельної вогнепальної зброї прострілили колесо та забрали мобільний телефон.
За даним фактом було здійснено дзвінок до штабу МВС України і повідомлено про зазначену подію.
Основними порушенням в переддень та на початку дня голосування була прихована агітація:
• 25 березня на балконах будинків по центральних вулицях Чернігова продовжували вісити прапори Соціалістичної партії, зокрема по Проспекту Перемоги та вул. Комсомольській;
26 березня:
• Зафіксовано кілька біг-бордів з рекламою нового альбому Гарика Кричевського за підтримки Партії Зелених;
• На під’їзді до Чернігова зі сторони Гомеля вся траса обвішана помаранчевими стрічками;
• Зафіксовано велику кількість біг-борди з соціальною рекламою «Чернігів – чудове місто», яка асоціюється з девізом виборчої кампанії кандидата в мери та діючого мера Чернігова О.Соколова;
• Дільниця №216, ТВО № 214 (смт Вертіївка Ніжинського району): вся будівля місцевого клубу, в якому знаходиться приміщення для голосування, обклеєний агітацією Соціалістичної партії, про що складено протокол та подано скаргу до окружної виборчої комісії.
СИТУАЦІЯ НА 15.00
Основними порушеннями в день голосування залишається присутність наочної агітації. Так, в м.Ніжині та с.Талалаївка Ніжинського району (дільниця № 140, ТВО №214), а також смт Седнів Чернігівського району, с.Дібрівне та с.Смичин Городянського району (дільниці №35 та №36 ТВО№ 212) зафіксовано значну кількість розклеєної агітації за НСНУ та НДП, а також за Соціалістичну партію.
На багатьох дільницях відсутні інформаційні плакати, що роз'яснюють порядок голосування та відповідальність за порушення законодавства про вибори, а на деяких відсутні навіть інформаційні плакати партій та блоків. Так, на дільниці №1 ТВО № 216 (м.Корюківка) відсутні плакати партій (блоків) та плакати про порядок голосування. Також на цій дільниці всупереч закону в приміщенні для голосування присутні працівники міліції. До того, на дільниці №2 ТВО № 216 (м.Корюківка) присутній діючий міський голова, який втручається в роботу спостерігачів.
До Чернігівського громадського комітету захисту прав людини продовжують надходити дзвінки обурених виборців, які не можуть знайти себе в списках виборців, навіть проживши 10-20 років за однією тією ж адресою. І навпаки, в списки виборців внесено багато «мертвих душ». До нас звернулась жінка, якій прийшло запрошення для голосування на покійного чоловіка, який помер у 1979 (!) році.
На багатьох дільницях стоять величезні черги. Люди вимушені стояти для того щоб проголосувати по 2-3 години. На окремих дільницях складається дійсно критична ситуація, коли за таких темпів не встигнуть проголосувати всі виборці. Наприклад на дільниці № 95 округу № 214 (Ніжинський район) на 15.00 змогли проголосувати лише 470 виборців з 1879. Біля сотні людей стоять у черзі на дільницю.
Також до комітету надходила інформація про проблеми з скриньками для голосування на дільницях з великою кількістю виборців. Через велику кількість бюлетенів та їх істотний розмір вони просто не вміщувалися в скриньки. Члени комісії трамбували бюлетені у зачинених скриньках підсобними засобами через отвори. Але за думкою деяких з них скоро настане момент коли і це не допоможе.
СИТУАЦІЯ НА 20.00
Тривожна ситуація склалася в Чернігівському районі. За повідомленням виборців:
• в селі Ладинка (дільниця №133, ТВО №212) біля входу до виборчої дільниці діючий сільській голова та кандидат в голови на прізвище Моргун проводить агітацію за себе та за НСНУ;
• в селі Мньов (дільниця №140, ТВО №212) кандидат на посаду голови сільської ради, приватний підприємець Клешня І.З. безплатно розливав горілку усім бажаючим у власному магазині, агітуючи за свою кандидатуру. По селу ходять багато п’яних;
В обох випадках члени комісій та спостерігачі, які є односельцями, а також представники міліції жодним чином не реагували на ці випадки.
Практично не ведеться голосування по відкріпним посвідченням. Через занадто жорсткі положення закону про вибори, тільки одиничні виборці виявили бажання та змогли звернутися із заявою до окружних комісій, а потім добратися до районного центру, де розташовані дільниці для голосування по відкріпним посвідченням. Наприклад, на дільниці № 48 ТВО № 217 (м.Борзна), на якій мають голосувати виборці, включені до списку виборців на підставі відкріпних посвідчень, на 18.00 тільки 1 виборець з 15 тих, що прийшли до дільниці з відкріпними посвідченнями, зміг проголосувати. Через брак інформації виборці просто не знали, що відповідно до закону про вибори народних депутатів вони повинні були до цього звернутися із заявою до окружної виборчої комісії, яка знаходиться в кількох десятків кілометрах в м.Бахмач.
За повідомленням окружної виборчої комісії № 212, по Чернігівському району не зареєструвалося жодного виборця для голосування по відкріпним посвідченням.
Останні новини
Фахівці громад та правоохоронці посилюють взаємодію з протидії насильству, пов’язаному з війною 19:12
Продовжуючи роботу з громадами для забезпечення ефективної реалізації законодаства у сфері запобігання та протидії насильству, наприкінці листопада провели спільне навчання для представників різних суб’єктів щодо покращення міжвідомчої взаємодії громад області.
Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05
Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.