Останні публікації
27.11.2006 21:03 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
МІЛЦІЯ З НАРОДОМ
По першому питанню з пропозиціями виступили: Співголова Ради Алла Лепеха, яка запропонувала включити до плану роботи проведення нею особисто один раз на місяць прийому громадян на ГПОП № 2 Новозаводського району м.Чернігова, надання психологічної та юридичної допомоги особам, звільненим з місць позбавлення волі, допомогу в отриманні паспорту, забезпечення одягом та інше. Також до плану роботи вона запропонувала включити питання дотримання прав людини під час її затримання та в ході проведення досудового слідства працівниками органів внутрішніх справ. Внесла пропозицію вирішити питання щодо вільного доступу до ознайомлення з відомчими нормативними актами системи МВС України.
Член Ради Сергій Водолагін звернув увагу присутніх на захист прав співробітників ОВС, для чого запропонував взяти на себе вивчення таких питань як матеріально-технічне забезпечення працівників міліції, захист їх трудових прав, а також дотримання вимог діючого законодавства працівниками патрульно-постової служби під час затримання громадян та поміщення їх в кімнати для затриманих. Порушив питання щодо можливості створення на базі громадської організації "Правозахисник", головою якої він являється, "телефону довіри" для працівників органів внутрішніх справ області.
Ірина Дорожкіна, член Ради, голова Чернігівської обласної організації жінок України, поінформувала присутніх про свою діяльність у складі дорадчого комітету з питань торгівлі людьми, та парламентські слухання з питань насильства в сім’ї, які відбудуться 21.11.2006 року, про акцію "16 днів проти гендерного насильства" і внесла пропозиції: - вивчити питання щодо введення посади радника начальника УМВС України в Чернігівській області з гендерних питань на громадських засадах; - включити до плану початкової підготовки працівників патрульно-постової служби та дільничних інспекторів міліції заняття з питань насильства в сім’ї та гендерних питань. Навчання проводити на базі навчального центру підготовки працівників ОВС при УМВС в Чернігівській області за участю членів Чернігівської обласної організації жінок України. Член Ради, радник голови Чернігівської обласної ради, Олексій Тарасов запропонував включити до плану роботи питання щодо дотримання прав людини під час проведення зборів, мітингів та демонстрацій, а також дотримання вимог діючого законодавства працівниками міліції в період проведення виборів міського голови м.Чернігова. Член Ради Тамара Петрова підтвердила свої прагнення працювати спільно з обласним відділенням КМСН в сфері захисту прав неповнолітніх та сиріт.
Що ж стосується дуругого питання порядку денного, то присутні заслухали звіт співробітників відділу внутрішньої безпеки в Чернігівській області про результати перевірки за викладеними в статтях фактами. Попередньою перевіркою фактів, викладених у статті "Живим - під колеса автомобіля?", не встановлені обставини за яких потерпілий (Сергій Козік) опинився на проїжджій частині дороги на виїзді з м.Мена, а факт відсутності відповідного реагування на подію з боку працівників Менської РВ УМВС під час попередньої перевірки, взагалі не підтвердився. Для встановлення деталей події, причин смерті та інших обставин, які входять до предмету доказування по кримінальній справі, слідчими органами призначена незалежна комплексна автотехнічна експертиза. Після імунологічної та автотехнічної експертиз буде проведена ще й експертиза одягу потерпілого для встановлення тяжкості та характеру отриманих тілесних ушкоджень. Деякі факти викладені в статті "Наша міліція нас береже?" попередньо проведеною перевіркою не підтвердились. По-перше у потерпілого, (Юрій Арапін) на момент його доставки до опорного пункту, не могло бути такої суми грошей, яка вказана в статті. По-друге потерпілий був доставлений на Щорса, 3 для освідчення його на наявність алкоголю в крові, де актом від 08.10.2006 року при зовнішньому огляді ніяких тілесних ушкоджень не було виявлено. На сьогоднішній день наявність тілесних ушкоджень у потерпілого перевіркою не підтверджуються. Проведення подальшої перевірки призупинено, у зв’язку з направленням матеріалів до Генеральної прокуратури України.
По третьому питанню помічник Міністра в Чернігівській області Малай В.М. розповів про створення в УМВС України в Чернігівській області постійно діючої мобільної групи з моніторингу забезпечення прав і свобод людини та громадянина, а також довів до присутніх завдання та функції такої групи. Увійти до складу групи виявили бажання члени Ради: співголова Лепеха А.Г., Петрова Т.І. та Трофимов О.Г. УХВАЛИЛИ: 1. Вивчити питання щодо введення посади радника начальника УМВС України в Чернігівській області з гендерних питань на громадських засадах. 2. Надати можливість представникам Чернігівської обласної організації жінок України читати лекції з питань насильства в сім'ї та гендерних питань для працівників патрульно-постової служби та дільничних інспекторів міліції під час проходження ними початкової підготовки на базі навчального центру підготовки працівників ОВС при УМВС України в Чернігівській області. 3. Вивчити питання щодо створення на базі громадської організації "Правозахисник" телефону довіри для працівників внутрішніх справ області. 4. Вирішити питання щодо вільного доступу до ознайомлення з відомчими нормативними актами системи МВС-УМВС України. 5. Після закінчення розслідування за фактами викладеними в статтях кореспондента газети "Гарт" В.Шатковського направити на ім'я автора відповідний лист, який в подальшому можна оприлюднити через ЗМІ. 6. Провести зустріч з представниками засобів масової інформації області з метою обговорення ситуації, яка виникла з опублікуванням статей в газеті "Гарт" та рекомендувати журналістам висвітлювати інформацію пов'язану з кримінально-процесуальними заходами разом з коментарем спредставників органів внутрішніх справ, з метою виключення випадків опублікування неправдивої, неперевіреної інформації. 7. Перевірку інформації, пов’язану з фактами порушення законності працівниками міліції Чернігівської області проводити за участю членів Ради 8. Створити на базі УМВС України в Чернігівській області постійно діючу мобільну групу з моніторингу забезпечення прав і свобод людини та громадянина під керівництвом помічника Міністра внутрішніх справ України, члена Ради Малай В.М. До складу мобільної групи включити: членів Ради - Лепеху А.Г., Петрову Т.І. та Трофімова О.Г.; працівника ВВБ в Чернігівської області - Кузьменко О.В.; працівників штабу - Сакір В.Д., Потапенко О.Є. 9. Співголовам Ради розглядати результати проведення службових перевірок (розслідувань) фактів порушень прав та свобод громадян, виявлених мобільними групами, не менше двох разів на рік. 10. Організувати висвітлення діяльності мобільних груп у ЗМІ. 11. Підготувати та затвердити зразок посвідчення члена Громадської ради при УМВС України в Чернігівській області з питань забезпечення прав людини.
ЦГЗ УМВС України в Чернігівській області
Останні новини
Підсумки інформаційної кампанії «16 днів проти насильства» на Чернігівщині 16:16
Як й в минулі роки, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини взяв активну участь інформаційно-просвітницькій кампанії в рамках цьогорічної Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства".
Фахівці громад та правоохоронці посилюють взаємодію з протидії насильству, пов’язаному з війною 19:12
Продовжуючи роботу з громадами для забезпечення ефективної реалізації законодаства у сфері запобігання та протидії насильству, наприкінці листопада провели спільне навчання для представників різних суб’єктів щодо покращення міжвідомчої взаємодії громад області.