Останні публікації
07.02.2007 22:48 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
ЄВГЕН ЗАХАРОВ В ЧЕРНІГОВІ
Представники громадськості мають впливати на прийняття рішень органами місцевого самоврядування. Про це сказала голова Обласної ради Наталія Романова під час засідання Чернігівського прес-клубу реформ. Вона повідомила, що зараз рада розробляє структуру для створення громадської ради, яка проводитиме моніторинг щодо прийняття обласною радою рішень. “Я хочу, щоб третій сектор, тобто громада через представників громадських організацій долучалася до прийняття рішень”, - наголосила голова Обласної ради. На її думку українське суспільство вже готове до такого кроку.
За словами Олександра Ломако, після проведення масштабної та безпрецедентної акції громадського лобіювання „Захарова – в Омбудсмени!”, громадські правозахисні організації не збираються заспокоюватися. Незалежно від того, кого найближчого дня виберуть депутати Верховної Ради – Євгена Захарова чи Ніну Карпачову - суспільний контроль та моніторинг діяльності інституту Уповноваженого є запорукою його ефективної роботи. Саме тому, громадські активісти розробили концепцію, яка не дозволить Уповноваженому працювати не публічно та не ефективно.
Сергій Буров розказав про стан дотримання прав людини на Чернігівщині. За його словами, згідно моніторингу, який проводила організація “М’АРТ”, найбільше порушуються права людини через невиконання судових рішень.
Присутній на заході представник Чернігівського громадського комітету захисту прав людини додав, що найбільше громадяни скаржаться на порушення своїх соціальних та майнових прав. Також він зауважив, що в практичній діяльності правоохоронних органів та судової системи особливих змін на краще не спостерігається. Порушення прав затриманих та засуджених громадян, випадки застосування тортур, затягування судової процедури та корупція все ще мають місце.
Євген Захаров сказав, що Уповноважений Верховної Ради України з прав людини – вища незалежна публічна посадова особа, діяльність якої спрямована на утвердження та захист прав людини й основоположних свобод. В разі його обрання на цю посаду народними депутатами, він планує створити інститут регіональних Уповноважених з прав людини, налагодити дуже тісну співпрацю з неурядовими громадськими та правозахисними організаціями, запровадити також уповноважених з прав дитини, прав меншин й доступу до інформації та захисту персональних даних. Пан Захаров наголосив на великому значенні правової просвіти населення.
Чернігівський прес-клуб реформ
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.