Останні публікації
07.02.2007 22:48 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
ЄВГЕН ЗАХАРОВ В ЧЕРНІГОВІ
Представники громадськості мають впливати на прийняття рішень органами місцевого самоврядування. Про це сказала голова Обласної ради Наталія Романова під час засідання Чернігівського прес-клубу реформ. Вона повідомила, що зараз рада розробляє структуру для створення громадської ради, яка проводитиме моніторинг щодо прийняття обласною радою рішень. “Я хочу, щоб третій сектор, тобто громада через представників громадських організацій долучалася до прийняття рішень”, - наголосила голова Обласної ради. На її думку українське суспільство вже готове до такого кроку.
За словами Олександра Ломако, після проведення масштабної та безпрецедентної акції громадського лобіювання „Захарова – в Омбудсмени!”, громадські правозахисні організації не збираються заспокоюватися. Незалежно від того, кого найближчого дня виберуть депутати Верховної Ради – Євгена Захарова чи Ніну Карпачову - суспільний контроль та моніторинг діяльності інституту Уповноваженого є запорукою його ефективної роботи. Саме тому, громадські активісти розробили концепцію, яка не дозволить Уповноваженому працювати не публічно та не ефективно.
Сергій Буров розказав про стан дотримання прав людини на Чернігівщині. За його словами, згідно моніторингу, який проводила організація “М’АРТ”, найбільше порушуються права людини через невиконання судових рішень.
Присутній на заході представник Чернігівського громадського комітету захисту прав людини додав, що найбільше громадяни скаржаться на порушення своїх соціальних та майнових прав. Також він зауважив, що в практичній діяльності правоохоронних органів та судової системи особливих змін на краще не спостерігається. Порушення прав затриманих та засуджених громадян, випадки застосування тортур, затягування судової процедури та корупція все ще мають місце.
Євген Захаров сказав, що Уповноважений Верховної Ради України з прав людини – вища незалежна публічна посадова особа, діяльність якої спрямована на утвердження та захист прав людини й основоположних свобод. В разі його обрання на цю посаду народними депутатами, він планує створити інститут регіональних Уповноважених з прав людини, налагодити дуже тісну співпрацю з неурядовими громадськими та правозахисними організаціями, запровадити також уповноважених з прав дитини, прав меншин й доступу до інформації та захисту персональних даних. Пан Захаров наголосив на великому значенні правової просвіти населення.
Чернігівський прес-клуб реформ
Останні новини
Виклики свободі слова на Чернігівщині: затягування справ та тиск на комунальні медіа 18:25
Експерти Інституту масової інформації (ІМІ) проаналізували стан справ щодо свободи слова в Чернігівській області.
Чернігівські медіа дотримуються гендерного балансу 19:11
Онлайн медіа, телеканали та газети Чернігівської області дотримуються гендерного балансу у своїх матеріалах. Такого висновку дійшли учасники презентації дослідження «Гендерне питання у чернігівських медіа», яка пройшла у регіональному хабі Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів».
Протидія насильству в умовах війни: на Прилуччині об’єднують зусилля для підтримки постраждалих 19:39
В Прилуках відбулася спільна робоча зустріч представників Чернігівського громадського комітету захисту прав людини з членами Міжвідомчої ради з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми при Прилуцькій міській раді.
В Чернігові відбувся тренінг «Захист свободи слова та права медійників в умовах війни» 19:45
Захід для місцевих журналістів та активістів організований регіональним хабом Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» в партнерстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини». Експертом навчання виступив провідний український медіаюрист, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Олександр Бурмагін.