Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

18.03.2007   03:23Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

ПРАВА БІЖЕНЦІВ ТА МІГРАНТІВ

Городянський район невипадково став місцем громадського обговорення, адже він знаходиться на стику кордонів трьох держав – України, Білорусі та Росії. Тому нелегальні мігранти часто обирають цей район для проникнення в Україну з метою подальшого потрапляння до країн Європи. Саме на особливостях унікального географічного розташування району зупинився голова Городянської райдержадміністрації Олексій Кривець, відкриваючи громадські слухання.  

Як зазначив у своєму виступі старший офіцер відділення по роботі з іноземцями та адміністративного провадження Чернігівського прикордонного загону Андрій Іванський, найчастіше кордон України на цій ділянці кордону порушують громадяни Індії, Пакистану, Сомалі та Єгипту. Представник прикордонної служби навів статистику порушень кордону, як з боку громадян України так і громадян інших держав, розповів про особливості роботи з тимчасово затриманими особами.

Завідуючий Чернігівського сектору міграційної служби Тіберій Нілабович розповів про діяльність та мету реформування міграційної служби, її склад в Чернігівській області. Окремо була надана інформація про процедуру отримання статусу біженця в Україні.

Керівник програм  Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Тухан Едієв розповів про типові порушення прав біженців та шукачів притулку та про допомогу, яку надають в цьому плані громадські організації. 

Найважливішими питаннями, які вдалося вирішити під час громадського обговорення, стали проблеми взаємовідносин між прикордонниками та мешканцями прикордонної зони, де місцеві жителі часто з’являються без документів, що посвідчують особу. Учасникам слухань була роз’яснена процедура щодо іноземців, які перебувають на території району з тимчасовими довідками.

Результатом громадських слухань стало рішення про подальшу співпрацю та обмін інформацією між органами влади та громадськістю з метою протидії нелегальній міграції.

 

Останні новини

"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54

Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.

Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37

За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».

Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54

На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.

Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54

Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».

Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36

Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.