Останні публікації
14.07.2009 15:39 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Чернігівська область може зникнути з мапи України
"Чернігівщина – це регіон, який втрачає населення катастрофічно", - сказала вона.
К.СВИСТУН навела статистичні дані останніх років щодо демографічної ситуації у регіоні. Так, упродовж 2007 року область втратила 17 тис. мешканців, що за кількістю дорівнює Варвинському району, у 2008 році – 14 тис. (кількість населення Талалаївського району), за 5 місяців 2009 року – 5 тис. – це райцентр Куликівка, сказала вона. "Якщо так продовжуватиметься і далі, то до 2060 року Чернігівщина може зникнути з карти України", - стверджує фахівець.
Крім того, що населення області вимирає, воно є найстаршим за віком в Україні – кількість людей похилого віку у регіоні вдвічі перевищує кількість дітей та підлітків. За даними К.СВИСТУН, на 1 тис. працездатного населення Чернігівщини припадає 240 дітей та 503 пенсіонери. Водночас у 17 районах кількість непрацездатних більша за працездатних. Наприклад, у Ріпкінському районі на 1 тис. працездатних припадає 1 тис. 400 непрацездатних, з яких 1 тис. 200 – пенсіонери.
Критичною у Чернігівській області є ситуація і з тривалістю життя. За словами заступника Головного управління статистки в області, очікувана тривалість життя (її розраховують за таблицями смертності) мешканців області, за даними 2008 року, становить 66,8 років (причому для жінок – 77,4 роки, а для чоловіків – 59,9), для жінок та чоловіків села – 73,2 та 55,6 роки відповідно. Переважна більшість чоловіків у регіоні не доживають до пенсійного віку.
Як стверджують фахівці, основними факторами впливу на демографічну ситуацію у Чернігівській області є природне скорочення та міграція населення. Смертність на Чернігівщині перевищує народжуваність у 2,4 рази, а у селах – у чотири рази.
"Чернігівську область потрібно оголосити зоною демографічної катастрофи і запроваджувати тут державні програми. Демографічну кризу швидко не подолаєш, це не економіка, яку можна відновити за кілька років", - підкреслила К.СВИСТУН.
12-07-2009
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.