Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

18.06.2013   12:29Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Вирок ніжинським "робінгудам" скасовано

Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних та кримінальних справ 11 червня скасував вирок "ніжинським робінгудам", яких засудили за викриття та самосуд над наркоторговцями містечка Ніжин. Про це "Свідомо" повідомила одна з правозахисників засуджених Катерина Никитюк.

Відтак за цим рішенням суд першої інстанції від початку має розглянути цю справу, але з новими суддями. Запобіжний захід засудженим не змінили, отже вони будуть чекати на новий суд з-за грат.

«Ми звичайно не знаємо без повного тексту рішення підстав скасування, але навіть прокурор визнав, що було суттєво порушено право на захист – трьох адвокатів підсудних на суді вигнали», - заявила Никитюк. За її словами, справа триває вже не перший рік, тому люди фактично вже відбувають покарання без вироку. Як заявив один з адвокатів підсудних Микола Голодняк, суд визнав доводи касаційної скарги адвоката Олександра Заруцького такими, що підлягають задоволенню, зокрема порушення права на захист.

Історія «ніжинських робінгудів» почалася з Анатолія Поповича. Він спробував героїн і потрапив у кому. Після цього його старший брат Владислав з однодумцями почав ловити наркоторговців «на живця», бити та знімати їхні зізнання на відео з погрозою оприлюднити його, якщо вони не припинять продаж. Наркоторговці розповіли, кому і скільки вони платять у міліції. Після цього усіх "робінгудів" затримали.

Суд першої інстанції визнав Влада главарем «банди» та присудив йому 11 років та 8 місяців тюрми. Анатолій отримав 8 років, а інші хлопці від 7 до 11,5 років в'язниці. Апеляційний суд цей вирок підтвердив.

За інф. «Сіверщина»

Останні новини

"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54

Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.

Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37

За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».

Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54

На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.

Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54

Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».

Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36

Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.