Останні публікації
22.04.2015 23:38 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Чернігівська міліція та прикордонники організували повернення додому двох трудових рабів
Оперативники відділу боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми УМВС в Чернігівській області встановили особи зловмисників, які продали в трудове рабство до Росії 10 українок.
Як повідомив начальник відділу боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми УМВС в області Антон Милосердов, декілька громадян України разом з російськими подільниками обманом вивезли десять жінок з південних областей України на сезонні сільськогосподарські роботи до РФ.
Зловмисники скористалися важким матеріальним становищем заробітчан та відсутністю у них засобів для існування.
Вербуючи робітниць по всій Україні, лиходії обіцяли жінкам добре оплачувану роботу з догляду за дітьми у заможних московських сім’ях. Обіцяні заробітки мали бути не нижче $1000 на місяць.
Насправді ж українок відправили до одного з сіл у Тверській області. Під приводом оформлення документів работоргівці відібрали у заробітчан паспорти. І замість виховання дітей успішних бізнесменів направили жінок доглядати за свинями.
Після кількох місяців роботи у свинарнику жінок як бидло перепродали іншому підприємцю в Брянську область. Там українки виконували різну сільськогосподарську роботу.
Побут робітниць був досить скромним, жили вони у аварійному приміщенні. Залишившись без документів в сусідній країні, наші співвітчизниці були змушені виконувати важкі сільськогосподарські роботи в нестерпних умовах практично без відпочинку та вихідних. Грошей за роботу жінки не отримували. Працювали лише за їжу. Безоплатність роботи людям пояснили тим, що вони мають відпрацювати затрати на їх переїзд до Росії та оплатити своє проживання у господаря.
Всі гроші за оплату праці по обробці сільгоспугідь работоргівці забирали собі. На заробітчан постійно чинили психологічний тиск та погрожували.
Лише двоє жінок змогли вирватися з рабства завдяки своїм родичам і правоохоронцям. Родичі заробітчан звернулися по допомогу до відділу боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми УМВС в Чернігівській області, оскільки саме Чернігівщина межує з Брянською областю РФ. У свою чергу державна прикордонна служба організувала українкам спрощений перехід кордону.
Як розповів Антон Милосердов, нині встановлені всі члени злочинної групи, її організатор, кур'єри та рядові виконавці. Відносно фігурантів відкрите кримінальне провадження за статтею 149 Кримінального кодексу України (торгівля людьми) - карається позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна або без такої.
На даний час Росія відмовляється видавати українському правосуддю злочинців, які продали в трудове рабство десять українок. Фігуранти переховуються на території РФ, натомість 8 жінок ще залишаються в трудовому рабстві і їх доля невідома. У питанні повернення співвітчизників на Батьківщину українська сторона сподівається на посередництво ОБСЄ та Міжнародної організації з міграції.
Міліція застерігає громадян бути більш прискіпливими при працевлаштуванні за кордоном. Обов’язково перевірте всю наявну інформацію про роботодавця, дізнайтесь відгуки про нього з кількох альтернативних джерел.
СЗГ УМВС України в Чернігівській області
Останні новини
Підсумки інформаційної кампанії «16 днів проти насильства» на Чернігівщині 16:16
Як й в минулі роки, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини взяв активну участь інформаційно-просвітницькій кампанії в рамках цьогорічної Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства".
Фахівці громад та правоохоронці посилюють взаємодію з протидії насильству, пов’язаному з війною 19:12
Продовжуючи роботу з громадами для забезпечення ефективної реалізації законодаства у сфері запобігання та протидії насильству, наприкінці листопада провели спільне навчання для представників різних суб’єктів щодо покращення міжвідомчої взаємодії громад області.