Останні публікації
24.12.2015 14:33 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Правозахисники надають правову допомогу вимушеним переселенцям в Прилуках та Куликівці
Правові консультації вимушеним переселенцям продовжують користуватись попитом. В багатьох випадках для них є недоступними, адже не всі мають можливість приїхати до обласного центру та отримати консультацію. Саме тому юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини 24 грудня 2015 року провели в м.Прилуки та смт Куликівка Чернігівської області, в місцях компактного проживання внутрішньо переміщених осіб.
Серед багатьох правових питань, з якими переселенці звертаються до юристів за консультацією, актуальні з них багато в чому стосуються роз’яснення трудових прав і особливостей українського законодавства з спадкування.
Також гостро стоїть питання з житлом для внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, у новоприбулих людей, в яких немає родичів за межами їхнього рідного населеного пункту. Як правило, переселенці далеко не заможні люди і не кожен може дозволити собі, не те щоб купити квартиру або будинок, але і просто знімати житло.
Варто відзначити і тих переселенців, які довгий час проживали в місцях компактного поселення, таких як гуртожитки, лікарні тощо, і все було б непогано, але настав опалювальний сезон і тепер люди, і так з невеликим достатком, крім іншого, повинні ще оплачувати досить дорогі комунальні послуги.
Деякі переселенці просто не можуть орендувати собі житло. Знову-таки через брак грошових коштів, але є проблема і в тому, що багато орендодавців не хочуть здавати ВПО свою нерухомість з різних причин. В основному через те, що переселенці найчастіше не можуть заплатити за житло на довгий період, а також присутній факт дискримінації за ознаками, пов’язаними з місцем проживання. Тобто, якщо внутрішній переселенець є жителем Донецька, то ставлення до нього у деяких орендодавців відразу змінюється в негативний бік.
Основними питаннями, котрими цікавились переселенці, були також питання, отримання соціальних виплат, аліментів, порядку отримання допомоги на поховання, та інших питань спадкового права, а також питання, пов’язані із отриманням адресної допомоги в разі купівлі нерухомого майна.
Останні новини
Від війни до підтримки: проєкт, який змінює долі жінок 22:47
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини долучився до проєкту “Захистимо її разом: зміцнюємо громади, рятуємо життя” – ініціативи, яка має дуже просту, але життєво важливу мету: щоби жінки та дівчата в постраждалих від війни громадах мали доступ до допомоги, підтримки й простору, де їх бачать і чують.
В Чернігові відбувся тренінг для адвокатів із захисту свободи слова в умовах війни 21:41
Радою адвокатів Чернігівської області у партненрстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» проведено спеціалізований семінар для адвокатів Чернігівщини, присвячений захисту свободи слова та медіа.
Інформація за режимами доступу буває 00:00
Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір, однак режим доступу до інформації напряму залежить від її виду.
Що таке публічна інформація? 15:52
Кожен, зокрема журналіст, має право: - вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію; - отримувати публічну інформацію про діяльність влади у зручний для себе спосіб.