Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

24.12.2015   14:33Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Правозахисники надають правову допомогу вимушеним переселенцям в Прилуках та Куликівці

Правові консультації вимушеним переселенцям продовжують користуватись попитом. В багатьох випадках для них є недоступними, адже не всі мають можливість приїхати до обласного центру та отримати консультацію. Саме тому юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини 24 грудня 2015 року провели в м.Прилуки та смт Куликівка Чернігівської області, в місцях компактного проживання внутрішньо переміщених осіб.

Серед багатьох правових питань, з якими переселенці звертаються до юристів за консультацією, актуальні з них багато в чому стосуються роз’яснення трудових прав і особливостей українського законодавства з спадкування.

Також гостро стоїть питання з житлом для внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, у новоприбулих людей, в яких немає родичів за межами їхнього рідного населеного пункту. Як правило, переселенці далеко не заможні люди і не кожен може дозволити собі, не те щоб купити квартиру або будинок, але і просто знімати житло.

Варто відзначити і тих переселенців, які довгий час проживали в місцях компактного поселення, таких як гуртожитки, лікарні тощо, і все було б непогано, але настав опалювальний сезон і тепер люди, і так з невеликим достатком, крім іншого, повинні ще оплачувати досить дорогі комунальні послуги.

Деякі переселенці просто не можуть орендувати собі житло. Знову-таки через брак грошових коштів, але є проблема і в тому, що багато орендодавців не хочуть здавати ВПО свою нерухомість з різних причин. В основному через те, що переселенці найчастіше не можуть заплатити за житло на довгий період, а також присутній факт дискримінації за ознаками, пов’язаними з місцем проживання. Тобто, якщо внутрішній переселенець є жителем Донецька, то ставлення до нього у деяких орендодавців відразу змінюється в негативний бік.

Основними питаннями, котрими цікавились переселенці, були також питання, отримання соціальних виплат, аліментів, порядку отримання допомоги на поховання, та інших питань спадкового права, а також питання, пов’язані із отриманням адресної допомоги в разі купівлі нерухомого майна.

Останні новини

Виклики свободі слова на Чернігівщині: затягування справ та тиск на комунальні медіа 18:25

Експерти Інституту масової інформації (ІМІ) проаналізували стан справ щодо свободи слова в Чернігівській області.

Чернігівські медіа дотримуються гендерного балансу 19:11

Онлайн медіа, телеканали та газети Чернігівської області дотримуються гендерного балансу у своїх матеріалах. Такого висновку дійшли учасники презентації дослідження «Гендерне питання у чернігівських медіа», яка пройшла у регіональному хабі Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів».

Протидія насильству в умовах війни: на Прилуччині об’єднують зусилля для підтримки постраждалих 19:39

В Прилуках відбулася спільна робоча зустріч представників Чернігівського громадського комітету захисту прав людини з членами Міжвідомчої ради з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми при Прилуцькій міській раді.

В Чернігові відбувся тренінг «Захист свободи слова та права медійників в умовах війни» 19:45

Захід для місцевих журналістів та активістів організований регіональним хабом Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» в партнерстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини». Експертом навчання виступив провідний український медіаюрист, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Олександр Бурмагін.