Останні публікації
20.10.2015 18:45 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Тренінг для вимушених переселенців на базі Менського районного центру зайнятості
З метою вирішення проблемних питань внутрішньо переміщених осіб у сфері забезпечення зайнятості, соціальної адаптації та інтеграції у життя громади 20 жовтня 2015 року в Менському РЦЗ відбувся семінар для внутрішньо переміщених осіб.
На семінар запросили внутрішньо переміщених осіб, які перебувають на обліку у центрі зайнятості та декількох переміщених громадян, які уже працюють, знайшли роботу за сприяння районного центру зайнятості, а також начальника відділу субсидії та адресної соціальної допомоги Управління соціального захисту населення Менської РДА Оксану Зінченко, заступника міського голови Юрія Стальниченка. Участь у заході взяли радник міністра соціальної політики у Чернігівській області Надія Едієва та юрист Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк.
Розпочала захід директор районного центру зайнятості Тамара Кот, яка акцентувала увагу присутніх на тому, що надання службою зайнятості соціальних послуг, в тому числі в підборі роботи даній категорії осіб є одним з пріоритетів у діяльності Менського РЦЗ. Розповіла про стан ринку праці та перспективи зайнятості у регіоні, про те, що з усіма переселенцями, які звертаються до служби зайнятості проводиться інформаційно-роз’яснювальна, профорієнтаційна робота.
Фахівець з профорієнтації Олена Бабко надала інформацію про послуги, які надає служба зайнятості, про перелік документів, які потрібні для реєстрації в центрі зайнятості, про можливості професійного навчання, в тому числі у ЦПТО ДСЗ, про участь внутрішньо переміщених осіб у громадських роботах. Детально зупинилась на мобільному пошуку роботи через інтернет-портал Державної служби зайнятості «Труд».
Оксана Зінченко ознайомила присутніх з порядком оформлення субсидії, порядком обліку внутрішьо переміщених осіб та порядком оформлення щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг та розповіла про те, що довідка про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення АТО є не дійсною без наявності відповідного штемпеля міграційної служби.
Юрій Стальниченко заступник міського голови висловив подяку районному центру зайнятості за активну роботу у напрямку працевлаштування та надання соціальних послуг переміщеним особам.
Надія Едієва радник міністра соціальної політики у Чернігівській області повідомила присутніх про те, що Міністерством соціальної політики України разом із громадською ініціативою Крим SOS та Міжнародною організацією Stabilization Support Servises за підтримки уряду Великобританії започатковано програму позаштатних радників з питань внутрішньо переміщених осіб, спрямовану на забезпечення соціального захисту цих осіб та інших незахищених громадян у населених пунктах України. Також повідомила про те, що кожен переселенець, який не може розв’язати своє соціальне питання самостійно з тієї чи іншої причини безпосередньо на районному рівні ( у будь-якому регіоні України), зможе звернутися до регіонального радника з питань внутрішньо переміщених осіб, яким вона являється, за допомогою. Саме радники будуть допомагати переселенцям налагоджувати комунікації між ними та Міністерством соціальної політики, отримувати інформацію з питань, що стосується їх соціального захисту, розв’язувати виявлені проблеми та надала контактну інформацію.
Юрист Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк також надала контактні дані для звернень внутрішньо переміщених осіб, у разі порушення їх прав.
Всім бажаючим були надані індивідуальні консультації.
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.