Останні публікації
15.05.2018 17:30 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
На Чернігівщині побільшало вимушених переселенців
Понад 8 тисяч мігрантів із Донбасу та Криму проживають на Чернігівщині. Такі дані подає Міністерство соціальної політики України. В травні, порівняно з квітнем, кількість мігрантів у нашій області зросла, хоч і не суттєво – додалося 25 осіб.
Загальна кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні становить 1 мільйон 502 тисячі 19 осіб. Стабільно більшає їх на неокупованих територіях Донбасу, а також у Харківській області.
Станом на травень кількість зареєстрованих переселенців у країні загалом збільшилася майже на 9,5 тисячі осіб. На 5 тисяч побільшало ВПО в Донецькій області, майже на 1,7 тисячі осіб – у Луганській, на 1,5 тисячі – в Харківській. Ще 776 переселенців зареєструвалися в Києві, а 671 – в Київській області.
Буквально одиниці переселенців обирають західні області країни. Наприклад, у Тернопільській і Рівненській областях за місяць побільшало лише на дві внутрішньо переміщені особи. Негативна динаміка зафіксована у Львівській області, там переселенців поменшало на 532 особи. Знизилася кількість переселенців також у Вінницькій, Черкаській, Кіровоградській і Полтавській областях.
Таким чином, станом на початок травня в Донецькій області зараз проживають найбільше ВПО – 548 тисяч 144 людини, в Луганській – 292 тисячі 191 особа, а в столиці – 162 тисячі 334 особи. Найменше переселенців, як і раніше, в Тернопільській області – лише 2 тисячі 123 особи.
За минулий місяць переселенцям виплатили 249 мільйонів гривень матеріальної допомоги для покриття витрат на проживання й оплату житлово-комунальних послуг. У квітні 2017 року ця сума була трохи меншою – 247,5 мільйона гривень. За виплатами лідирують Донецька область – 63,4 мільйона гривень, Київ – 33,9 мільйона гривень і Харківська область – 25,4 мільйона гривень. Найменше отримали переселенці Тернопільської області – 800 тисяч гривень.
Джерело: Слово і діло
Останні новини
Виклики свободі слова на Чернігівщині: затягування справ та тиск на комунальні медіа 18:25
Експерти Інституту масової інформації (ІМІ) проаналізували стан справ щодо свободи слова в Чернігівській області.
Чернігівські медіа дотримуються гендерного балансу 19:11
Онлайн медіа, телеканали та газети Чернігівської області дотримуються гендерного балансу у своїх матеріалах. Такого висновку дійшли учасники презентації дослідження «Гендерне питання у чернігівських медіа», яка пройшла у регіональному хабі Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів».
Протидія насильству в умовах війни: на Прилуччині об’єднують зусилля для підтримки постраждалих 19:39
В Прилуках відбулася спільна робоча зустріч представників Чернігівського громадського комітету захисту прав людини з членами Міжвідомчої ради з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми при Прилуцькій міській раді.
В Чернігові відбувся тренінг «Захист свободи слова та права медійників в умовах війни» 19:45
Захід для місцевих журналістів та активістів організований регіональним хабом Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» в партнерстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини». Експертом навчання виступив провідний український медіаюрист, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Олександр Бурмагін.