Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

25.11.2021   23:15Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Омбудсман: зволікання на випадок домашнього насильства на Чернігівщині призвело до смерті матері чотирьох дітей

Під час моніторингу ЗМІ Уповноваженим виявлено інформацію про загибель матері чотирьох дітей, яка проживала в с.Кладьківка Чернігівської області.

Як стало відомо, домашнє насильство у жорстокій формі в багатодітній родині відбувалося на очах у дітей, які самі зателефонували до поліції по допомогу. Проте правоохоронці на виклик не приїхали, пояснивши це тим, що дитина, яка зверталась по допомогу і захист, дала неточну адресу.

Водночас поліцейські не поінформували ані голову територіальної громади, ані інші служби, які б могли сприяти в отриманні даних про сім’ю. Несвоєчасне реагування на повідомлення щодо насильства стосовно особи - одна із головних причин, що призводять до загибелі людини.

У трагедії, що сталася на Чернігівщині, є очевидною бездіяльність поліції на повідомлення про домашнє насильство. Адже відповідно до законодавства, діяльність щодо запобігання та протидії домашньому насильству ґрунтується на таких засадах як належна увага до кожного факту домашнього насильства, визнання його суспільної небезпеки та забезпечення нетерпимого ставлення до будь-яких його проявів, ефективна взаємодія суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії цьому явищу тощо.

У сім’ї, в якій сталася трагедія, раніше вже траплялися випадки домашнього насильства. За словами родичів, жінка зверталася до поліції, але про такі факти не було повідомлено орган опіки та піклування.

Уповнвоважений звернулася до керівництва Національної поліції України з вимогою надати правову оцінку діям працівників поліції, які зобов’язані були своєчасно відреагувати на повідомлення щодо насильства стосовно жінки та вжити заходів щодо захисту її та дітей від кривдника.

Також направлено запит до органу опіки та піклування за місцем проживання дітей з метою захисту їхніх прав та інтересів, зокрема щодо надання дітям психологічної допомоги як таким, що постраждали від домашнього насильства чи стали його свідками.

Останні новини

"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54

Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.

Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37

За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».

Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54

На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.

Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54

Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».

Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36

Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.