Останні публікації
29.10.2005 13:19 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Чи вдасться новій владі подолати корупцію?
З процвітанням хабарництва та бюрократизму зіткнувся Юрій Солончук під час свого керування Чернігівською митницею. Як повідомив він журналістам, з перших днів його роботи виконуючим обов’язки начальника Чернігівської митниці до нього зверталися чиновники різних рангів, народні депутати з проханням допомогти їм у рішенні деяких комерційних питань. Зокрема пана Солончука просили знизити митну вартість при ввозі певної групи товарів. До нього телефонували з проханням лишити на посаді заступника керівника Новгород-Сіверської митниці з аргументацією, що з ним «легко працювати». «В процесі роботи я побачив, як деякі чиновники виконавчої влади розкрадають державний бюджет, - говорить Ю. Солончук. – Система хабарництва, здирництва як працювала за старої влади, так і продовжує працювати зараз».
Юрій Іванович розповів журналістам про корупційні схеми, за якими працюють митні пости. Ось одна з них: інспектор митної служби при перевірці вантажного транспорту затримує оформлення вантажу, незважаючи на те, що всі документи у порядку. Далі починається тривала за часом процедура “виманювання” грошей. Мінімальна сума, яку в результаті може отримати митник – 50 гривень. Частина «зароблених» протягом чергування грошей віддається керівнику митного посту.
Колишній начальник Чернігівської митниці робив спроби припинити беззаконну діяльність. Під час його зустрічі з керівництвом Державної митної служби України Ю. Солончуку дали зрозуміти, що митній системі потрібні «зручні» люди. «Небажання бути таким і призвело до написання заяви про звільнення за власним бажанням», - підкреслив Юрій Солончук.
Система влади потребує значних змін, - такого висновку дійшли учасники засідання прес-центру. Теперішні корупційні схеми створювалися протягом не одного десятиліття. Напевне, не менше часу знадобиться і для їх викорінення.
* * *
Інформаційна довідка
Згідно наказу Голови державної митної служби України, з 1 вересня 2005 року виконуючим обов’язки начальника Чернігівської митниці призначено Солончука Юрія Івановича. Він народився 1963 року у Рівненській області. З відзнакою закінчив Московський автомобільно - дорожній інститут. Працював у сфері міжнародних автомобільних перевезень. З 1991 року постійно проживає в Чернігові. З березня 1992 року по серпень 2005 року займався підприємницькою діяльністю – очолював ряд приватних комерційних структур. Офіцер запасу Збройних сил України. Дійсний член Української академії наук. Звільнився 12 жовтня 2005 року за власним бажанням.
Чернігівський прес-клуб реформ
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.