Останні публікації
13.04.2006 23:31 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Захист прокуратурою житлових прав неповнолітніх
Тепер спірна квартира залишилась добросовісному кінцевому набувачу, а на користь дітей присуджено сплатити визначену експертизою її ринкову вартість у сумі 110 тис. грн., стягнувши ці кошти в солідарному порядку з відповідачів по справі. При цьому суд виходив з того, що остаточний покупець цієї квартири діяв добросовісно. Крім того, вона вже була обтяжена зобов’язаннями за договором іпотеки, які перейшли б до дітей разом із повернутим їм житлом. Тому залишення квартири у власності кінцевого набувача і стягнення її ринкової вартості з тих, хто нею незаконно заволодів, стало даниною ринковим умовам сьогоднішнього дня. А також прикладом того, що і в цих умовах суд може знайти вихід із ситуації, який буде і законним, і справедливим.
Нагадаємо суть справи. Неповнолітні брат і сестра, які давно вже втратили матір, росли в бабусі, а батько жив своїм життям і дітьми не цікавився. Йому на правах власності належала квартира в Чернігові. Але знайшлися родичі, які припали батьку до душі настільки, що він дав їм довіреність на її продаж. Буквально через кілька днів після оформлення довіреності цей батько гине під колесами автомобіля, який зникає з місця події. А родичі, прекрасно знаючи про смерть довірителя, його квартиру перепродують — спочатку один одному, по мінімальній вартості, а потім і сторонній особі, за ринкову ціну. Таким чином неповнолітніх дітей довірителя позбавляють не просто спадщини, яка за законом має їм відійти — позбавляють єдиного житла, яке вони могли б назвати своїм після повноліття.
Про цей кричущий випадок ЗМІ Чернігівщини багато писали в грудні минулого року. Тоді рішення за позовом прокурора в інтересах дітей виніс суд першої інстанції, який постановив усе повернути до початкового стану — дітям віддати квартиру, а добросовісному набувачеві — кошти, які він сплатив продавцям. Апеляційну заяву подали незадоволені цим рішенням продавці, вони ж відповідачі по справі.
Рішення апеляційного суду вступило в силу одразу ж після оголошення, тобто з учорашнього дня.
Передбачаючи різні варіанти подальшого розвитку подій, прокуратура вжила заходи для забезпечення свого позову. З цією метою на суму позову було накладено арешти на рухоме й нерухоме майно — квартири та машини відповідачів.
Про це повідомила начальник відділу представництва інтересів громадян та держави в судах прокуратури Чернігівської області Лілія ФЕДОРЧЕНКО.
P.S. Таких злочинів, як незаконне відчуження — у будь-який спосіб — житла соціально незахищених неповнолітніх, стає все більше. Зараз у провадженні суду знаходиться ще три справи за такими фактами.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Останні новини
Підсумки інформаційної кампанії «16 днів проти насильства» на Чернігівщині 16:16
Як й в минулі роки, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини взяв активну участь інформаційно-просвітницькій кампанії в рамках цьогорічної Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства".
Фахівці громад та правоохоронці посилюють взаємодію з протидії насильству, пов’язаному з війною 19:12
Продовжуючи роботу з громадами для забезпечення ефективної реалізації законодаства у сфері запобігання та протидії насильству, наприкінці листопада провели спільне навчання для представників різних суб’єктів щодо покращення міжвідомчої взаємодії громад області.