Останні публікації
05.10.2006 21:50 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Міліція і надалі забезпечуватиме громадський порядок біля Катерининської церкви
Про прихильність правоохоронців до опонентів неодноразово заявляли ті пікетувальники, що встановили намети під багатостраждальним храмом, вимагаючи передати культову споруду Московському патріархатові, та не пропускають всередину нікого, навіть фахівців заповідника “Чернігів стародавній” (на балансі якого перебувала і залишається дотепер Катерининська церква). Подібні ж закиди висловлюють і представники іншої сторони, що прагне передачі храму в користування УПЦ Київського патріархату.
Ці серії взаємно протилежних звинувачень, однак, насправді свідчать лише про одне: чернігівська міліція щира у своїх, багатократно озвучених, твердженнях про повний політичний та релігійний нейтралітет. Правоохоронці не танцюють під дудку одних і не ллють воду на млин інших. Вони не блокують вхід до храму і не сприяють його силовому розблокуванню. Міліція охороняє громадський порядок на території біля Катерининської церкви, як і в будь-якому іншому громадському місці, не допускаючи конфліктів між громадянами, що можуть призвести до тяжких наслідків, і охоронятиме порядок надалі. Міліція не має підстав для будь-якої прихильності до жодної з релігійних конфесій чи політичних сил і не сприятиме розв’язанню питань, що виходять за межі її компетенції, на будь-чию користь. Головне для працівників міліції, залучених до охорони громадського порядку біля Катерининської церкви, якраз і є саме охорона громадського порядку, тобто, простіше кажучи, не допускати, аби одні громадяни України з будь-яких міркувань побили інших громадян України.
Що ж до питань, які складають суть навколоцерковного конфлікту, є лише один спосіб розв’язати їх цивілізовано, як і належить громадянам європейської країни — вичерпати всі непорозуміння в рамках судового засідання.
ЦГЗ УМВС України в Чернігівській області
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.