Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

14.11.2011   18:02Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

ПРАВА БІЖЕНЦІВ ТА ШУКАЧІВ ПРИТУЛКУ

Зокрема, через своє географічне розташування область, що межує з чотирма країнами Євросоюзу, у функціонуючих на даний час каналах нелегальної міграції, розглядається виключно як транзитна територія на шляху прямування незаконних мігрантів до країн Європи і є ключовим регіоном, в якому здійснюється накопичення, формування груп та наступне їх переправлення через державний кордон. Зокрема, цим особам притаманні ознаки, характерні для потерпілих від торгівлі людьми – відсутність документів, обмеження під час міграції, грубе поводження з боку перевізників.

Тухан Едієв, програмний директор Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, виокремив основні порушення прав шукачів притулку, з якими вони стикаються під час затримання та перебування в пунктах тимчасового тримання в Україні. Це, в першу чергу, застосування фізичної сили правоохоронцями та прикордонниками при затриманні, відсутність перекладачів, ненадання права подати заяву на отримання притулку в Україні, ненадання права бути присутнім в суді під розгляду справи в суді. Наразі, актуальною проблемою залишається тривалий процес реформування міграційної служби, через що виникають труднощі в безпосередній роботі з біженцями й шукачами притулку в Україні.

Також зазначалося, що за останній час кількість заяв від іноземців про надання статусу біженця в Україні скоротилася. Також суттєве зменшилась й кількість іноземців та осіб без громадянства, затриманих за порушення правил перебування в Україні та спробу незаконного перетину державного кордону. Це пояснюється кількома чинниками, серед яких загальне зменшення обсягів нелегальної транзитної міграції через Україну, посилення безпеки кордонів Євросоюзу, що відштовхує організаторів нелегальної міграції від цього напрямку, зменшення загального попиту на робочу силу в європейських країнах, тощо.

Дмитро Плечко, старший радник з правових питань Управління Верховного комісару ООН у справах біженців в Україні, проінформував про ситуацію з правами людини в основних країнах походження шукачів притулку (Сомалі, Афганістан, Пакистан, Судан) та про причини, що змушують людей покидати свої країни.

Віталій Варцаба, представник фонду «Регіон Карпат - NEEKA», зауважив, що громадяни України також часто стають незаконними мігрантами у країнах Євросоюзу. Так, близько 50% виявлених незаконних мігрантів в Польщі є громадянами України.

Загалом же учасники семінарів зазначили, що сучасні тенденції доводять наступне: Європа планує і надалі суворіше охороняти свої кордони і захищатися від небажаних гостей, у тому числі від українців. А значить проблема з нелегальною міграцією лише буде ускладнюватися з року в рік.

Захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини спільно з фондом «Регіон Карпат NEEKA» за підтримки Інституту відкритого суспільства.

 

Останні новини

Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05

Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.

Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30

Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".

На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17

Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.