Останні публікації
25.12.2012 12:35 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
На Чернігівщині працюють сільські Центри безоплатної правової допомоги
В Чернігівському районі відкрилися сільські Центри правової інформації та консультацій, які працюють на базі Краснянської та Киїнської сільських рад Чернігівського району. Центри правової інформації та консультацій працюють в рамках проекту Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за підтримки ініціативи “Посилення правових можливостей бідних верств населення” Міжнародного фонду “Відродження” та за сприяння депутата Чернігівської районної ради Володимира Чауса.
В зазначених сільських Центрах працюють юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, до сільських рад безкоштовно передані комп’ютери, принтери, комплекти юридичної літератури.
Основними питаннями, з якими звертаються громадяни до Центрів правової інформації та консультацій, є проблеми пенсійного забезпечення та соціального захисту, питання земельних й орендних відносин, проблеми призначення житлових субсидій, питання пов’язані з оформленням спадщини, тощо.
В рамках роботи Центрів надається, як юридичні консультації, так й допомога у складанні процесуальних документів, представлення інтересів в судах в резонансних та стратегічних справах, загальна правопросвітницька діяльність.
Як зазначає голова Громадської ради при Чернігівській райдержадміністрації, депутат Чернігівської районної ради Володимир Чаус: «Згідно Закону України «Про безоплатну правову допомогу» органи місцевого самоврядування за рахунок коштів своїх місцевих бюджетів можуть утворювати спеціалізовані установи з надання безоплатної первинної правової допомоги. Але, нажаль, через фінансову нестабільність місцеві органи влади наразі не мають можливості забезпечити створення та фінансування таких установ. Саме в цій ситуації на допомогу приходять правозахисні громадські організації, які завдяки своєму досвіду та ресурсам здатні надавати ефективну та якісну безоплатну правову допомоги громадянам, зокрема сільським мешканцям».
Громадяни, які вважають власні права порушеними або у яких виникають труднощі з реалізацією власних прав, також можуть звертатися по безоплатну юридичну допомогу до Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за адресою: м.Чернігів, 14000, вул.Горького 57; запис на прийом за телефоном «гарячої лінії»: (022) 612-532.
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.