Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

17.11.2014   19:10Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

У Чернігові активісти навчалися вирішувати правові проблеми вимушених переселенців

З 14 по 16 листопада 2014 року в Чернігові відбувся тренінг «Інформаційно-правова майстерня для активістів громадянського суспільства та адвокатів», організований Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги в рамках реалізації проекту «Захист цивільних та громадянських прав внутрішньо переміщених осіб та вразливих груп» за фінансової підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED).

Захід пройшов на базі Освітнього Дому Прав Людини – Чернігів за сприяння Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) та Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».

Учасники мали змогу пройти основний курс з прав людини, навчитись розуміти та планувати дії, спрямовані на захист основоположних свобод та прав людини.

Та основна частина тренінгу була присвячена актуальній ситуації сьогодення із внутрішньо переміщеними особами (ВПО). Акценти робилися на аналізі законодавства щодо ВПО та практичні аспекти їхнього проживання сьогодні на мирній території України. Важливим було також розібрати та обговорити психологічні особливості осіб у ситуації ВПО та моральну-етичну сторону роботи із цією тематикою. Один із учасників тренінгу, який займається проблемами ВПО вже впродовж довгого часу, Дмитро Углач зауважив:

«Було дуже цікаво відвідати такий тренінговий курс. Юрист Мережі правових приймалень Криму та Ініціативи “Восток-SOS” Олена Луньова дуже доступно на прикладах показала, як можна боротися за права переселенців. Про надання психологічної допомоги та уникнення конфліктних ситуацій з ВПО дискусію вела експерт, яка сама працює в таких умовах Тетяна Назаренко. Після завершення тренінгу планую використовувати надалі здобуті знання в роботі з ВПО, адже, думаю, ця тема буде актуально ще впродовж довгого часу».

Взявши участь у тренінгу, учасники змогли підвищити та розширити свої знання щодо прав людини, їх повноцінного застосування та захисту, проведення просвітницьких, моніторингових, правозахисних кампаній, здійснення інших форм громадянської активності.

«Тренінг зібрав правозахисників та активістів з різних областей України, які працюють або бажають допомагати внутрішньо переміщеним особам з окупованих територій та зони бойових дій. Ми очікуємо, що в подальшому учасники зможуть більшефективно захищати права переселенців та допомагати їм у вирішення правових проблем. На фоні постійно змінюваного законодавства, наші активісти, в першу чергу молоді, вкрай потребують підвищення практичних навичків й знань, фахової та тренінгової підтримки.

Також ми дуже раді, що цей тренінг став фактично першим повноцінним заходом, проведеним на базі Освітнього Дому Прав Людини – Чернігів, офіційне відкриття якого незабаром відбудеться. Маю сподівання, що Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги й надалі проводитиме правоосвітні та навчальні заходи спільно з ОДПЛЧ», - коментує тренінг Віктор Тарасов, координатор тренінгу від Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги.

Навчання відбувалося у фромі лекцій та практичних занять, дискусій, мозкових штурмів, під час яких обговорювалися питання можливостей громадського сектору сьогодні задля забезпечення ефективних правозахисних дій. Піднімалася різнопланова тематика:

- Інформація та особиста безпека;

- організація громадянських і правозахисних дій;

- ЗМІ діяльність і інформація, медичні, юридичні та управлінську підтримку для активних ініціатив громадянського суспільства на Сході та Півдні України та в Криму;

- моніторинг майбутнього парламентських виборах;

- питання НПО або ЗМІ реєстрації / перереєстрації в новому місці проживання, і т.д.

 

Останні новини

Підсумки інформаційної кампанії «16 днів проти насильства» на Чернігівщині 16:16

Як й в минулі роки, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини взяв активну участь інформаційно-просвітницькій кампанії в рамках цьогорічної Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства".

Фахівці громад та правоохоронці посилюють взаємодію з протидії насильству, пов’язаному з війною 19:12

Продовжуючи роботу з громадами для забезпечення ефективної реалізації законодаства у сфері запобігання та протидії насильству, наприкінці листопада провели спільне навчання для представників різних суб’єктів щодо покращення міжвідомчої взаємодії громад області.