Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

18.02.2016   19:07Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Центри зайнятості Чернігівщини сприятимуть трудовим правам жінок-переселенців

17-18 лютого 2016 року відбувся тренінг «Гендерна рівність у сфері трудових відносин в Україні, особливості дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» для працівників районних центрів зайнятості та громадських активістів Чернігівської області.

Тренінг організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за сприяння Чернігівського обласного центру зайнятості. Тренерами заходу виступили представники Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда - Україна» - Марина Легенька та Катерина Бороздіна.

Тренери зазначали, що внутрішньо переміщені особи часто відчувають на собі прояви дискримінації на ринку праці, обмежені в можливостях працевлаштування, позбавлені державної підтримки та пільгових умов кредитування для започаткування власної справи, обмежені в доступі до інформації про такі можливості.

Особливо це стосується жінок-переселенців. В нових умовах їм адаптуватися набагато важче ніж чоловікам через упереджене ставлення до них як до переселенців та ще й через «стандартні» прояви гендерної дискримінації. Як правило, жінці, а тим більше жінці-переселенцю, важче влаштуватися на роботу, важче отримати рівну з чоловіком заробітну плату, важче отримати кредит в банку на розвиток власної справи тощо.

Проведений тренінг навчив працівників центрів зайнятості, громадських активістів, які працюють з жінками-переселенцями, мотивації та додаткових знань як жінці ВПО розпочати власну справу та як захистити свої трудові права, щоб зробити їхню допомогу у цій категорії ще ефективнішою.

Даний захід має на меті сприяти жінкам-переселенцям в соціальній мобілізації та бізнесовій активності, покращити їх правову та економічну поінформованість та грамотність.

Захід проводився в рамках проекту «Просування прав жінок ВПО шляхом створення Регіональних консультаційних центрів як ефективних засобів подолання гендерної дискримінації», який реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги за сприяння Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив у 4 пілотних регіонах України (Чернігівська, Хмельницька, Миколаївська та Івано-Франківська області).

Останні новини

Виклики свободі слова на Чернігівщині: затягування справ та тиск на комунальні медіа 18:25

Експерти Інституту масової інформації (ІМІ) проаналізували стан справ щодо свободи слова в Чернігівській області.

Чернігівські медіа дотримуються гендерного балансу 19:11

Онлайн медіа, телеканали та газети Чернігівської області дотримуються гендерного балансу у своїх матеріалах. Такого висновку дійшли учасники презентації дослідження «Гендерне питання у чернігівських медіа», яка пройшла у регіональному хабі Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів».

Протидія насильству в умовах війни: на Прилуччині об’єднують зусилля для підтримки постраждалих 19:39

В Прилуках відбулася спільна робоча зустріч представників Чернігівського громадського комітету захисту прав людини з членами Міжвідомчої ради з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми при Прилуцькій міській раді.

В Чернігові відбувся тренінг «Захист свободи слова та права медійників в умовах війни» 19:45

Захід для місцевих журналістів та активістів організований регіональним хабом Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» в партнерстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини». Експертом навчання виступив провідний український медіаюрист, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Олександр Бурмагін.