Останні публікації
19.07.2016 13:04 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Правозахисники допомагають підтвердити факт народження дітей на окупованій території
Юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини допомагають встановити факт народження дітей, які народилися на окупованій території. Активна інформаційна кампанія щодо діяльності юристів ЧГКЗПЛ, які безкоштовно надають повний спектр юридичної підтримки для внутрішньо переміщених осіб в Чернігівській, Сумській, Полтавській, Житомирській та Івано-Франківській областях, вже зараз приносить свої результати.
Так, у Сумський офіс почали звертатися громадяни, які не змогли виїхати з окупованих територій та зони бойових дій. Вони дізналися про свої законні права та вирішили використати можливість безоплатного звернення. Зокрема, людей цікавить, як можна підтвердити факти народження та смерті, якщо особа народилась чи померла на тій території, де неможливо оформити документи українського зразка.
В липні 2016 року до юриста Чернігівського громадського комітету захисту прав людини у Сумах звернулося по телефону одразу декілька осіб з подібними питаннями. В трьох сім’ях протягом минулого року народилися малюки. Діти досі не мали українського свідоцтва про народження. За допомогою електронної пошти, клієнти вислали документи, які були необхідні для оформлення заяви про підтвердження факту народження дитини у судовому порядку. Протягом двох днів для них були оформлені відповідні заяви для звернення у суд, найближчий до місця їх постійного проживання.
Разом із заявою юрист підготував письмові роз’яснення щодо документів, які треба додати до позову. Потім електронною поштою, заяви до суду та корисна інформація були відправлені клієнтам з окупованої території на адреси їх електронних скриньок. Згодом вони виїхали з окупованої території та вирішили свої проблемні питання у найближчому місті, підконтрольному українській владі. Підкреслимо, що згідно з практикою м.Суми отримувати відмову в відділах державної реєстрації актів цивільного стану напередодні оформлення звернення до суду не потребується.
Нагадаємо, що у заяві про факт підтвердження народження дитини повинно бути зазначено:
- який саме факт заявник просить встановити та з якою метою;
- виклад доказів, що підтверджують факт народження дитини: місце і дата народження, копії або оригінали медичного свідоцтва про народження, обмінної картки, копії або оригінали паперів, отриманих на тимчасово окупованій території; пояснення заінтересованих осіб, їхніх представників та інше;
- квитанція про сплату судового збору.
Справа розглядається судом невідкладно з моменту надходження відповідної заяви.
За результатами розгляду заяви суд постановляє рішення про встановлення факту народження дитини. Особі роз’яснюють порядок оскарження рішення та невідкладно видають копію рішення, з яким треба йти у відділ державної реєстрації актів цивільного стану для державної реєстрації народження – отримання свідоцтва про народження дитини.
Для отримання свідоцтва про народження батькам треба подати до відділу державної реєстрації актів цивільного стану копію рішення суду про встановлення відповідного факту та свій паспорт громадянина України.
Проект «Правовий захист населення, постраждалого від конфлікту» впроваджується Данською радою у справах біженців у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за фінансової підтримки Відділу надання допомоги при надзвичайних ситуаціях Агентства США з міжнародного розвитку (OFDA/USAID).
Контакти приймалень проекту в регіонах:
м.Чернігів
вул.Гонча 57, 14000, Телефон «гарячої лінії»: (0462) 612-532
м.Суми
вул.Бєлінського, 2, офіс 3 Телефон «гарячої лінії»: 095-939-11-11
м.Полтава
вул. Матросова, 4, офіс 3 Телефони «гарячої лінії»: 050-274-52-83; 099-658-56-10
м.Івано-Франківськ
вул.Гаркуші, 2, 4-й поверх, оф. 408 Телефон «гарячої лінії»: 095-310-61-51
м.Житомир
вул.Рильського 9, оф.213 Телефон «гарячої лінії»: 097-706-69-26
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.