Останні публікації
05.08.2021 21:23 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
В Ніжині громадськість та правоохоронці налагоджують взаємодію у сфері протидії домашньому насильству в місцевих громадах
5 серпня 2021 року приміщенні Ніжинської міської ради відбувся круглий стіл на тему: «Налагодження взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству».
Захід ініційований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини спільно з ГУНП в Чернігівській області. В зустрічі заході також взяли участь представники Ніжинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, органів місцевого самоврядування, служби у справах дітей, установ соціального захисту та правозахисної спільноти регіону.
З вітальним словом учасників привітала координаторка проектів Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Надія Едієва. Правозахисниця розповіла про колізії і прогалини в законодавстві щодо запобігання і протидії домашньому насильству, зупинившись на судовій практиці щодо винесення термінового заборонного і обмежувального приписів.
Як зазначив заступник начальника Управління превентивної діяльності поліції області Андрій Зеляк, у травні цього року у Ніжинському районному відділі поліції запрацювала мобільна група з реагування на факти домашнього насильства. За три місяці роботи поліцейські склали на сімейних кривдників 86 адміністративних протоколів за статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. З усіма правопорушниками поліція провела роботу та поставила їх на профілактичний облік.
– Загалом з початку року у Ніжині поліцейські поставили на профілактичний облік 172 кривдники. До адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства три і більше разів поліція притягнула п’ятьох осіб. Нині вирішується питання про притягнення їх до кримінальної відповідальності за статтею 126-1 Кримінального кодексу України (домашнє насильство). Вона передбачає покарання від громадських робіт тривалістю 150 годин — аж до обмеження волі на строк до п’яти років, чи двох років позбавлення волі, – зазначив Андрій Зеляк.
Начальниця служби у справах дітей Ніжинської міської ради Наталія Рацин, висловила зацікавленість у співпраці з Національною поліцією та іншими суб’єктами , що здійснюють заходи у сфері запобіганню і протидії домашньому насильству. В свою чергу, посадовець наголосила на потребі у налагоджені співпраці між всіма органами та субєктами для більш оперативного і ефективного реагування на випадки домашнього насильства.
Головний спеціаліст відділу організації надання соціальних послуг Управління соціального захисту населення Ніжинської міської ради Тетяна Деревянко, розповіла про можливість розміщення в інтернатній установі осіб літнього віку, які потерпають від домашнього насильства. І такі звернення в Ніжинській громаді вже непоодинокі.
Олена Іванова, заступниця директора Ніжинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги зазначила, що в своїй роботі часто стикається з небажанням жертв домашнього насильства звертатися за допомогою до поліцейських та правників, що дещо ускладнює адвокатам задачу для збирання доказової бази для звернення до суду з заявою про видачу обмежувального припису. В той же час представники центру БВПД, крім юридичного супроводу, проводить велику профілактичну та консультаційну роботу для осіб, які потерпають або можуть постраждати від домашнього насильства, забезпечують населення інформаційними матеріалами.
Зі свого боку представники поліції запропонували всім зацікавленим суб’єктам долучатися до спільних профілактичних рейдів для виявлення і профілактики випадків домашнього насильства у родинах, які перебувають на обліку.
Захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини в рамках реалізації проекту «Посилюємо безпеку – розбудовуємо громаду» за підтримки Посольства США в Україні.
Останні новини
Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05
Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.
Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30
Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".
На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17
Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.