Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

25.04.2024   18:13Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Правоохоронці та фахівці місцевих громад посилюють спроможність з протидії гендерно-зумовленому насильству

В Чернігові відбулася серія тренінгів для соціальних фахівців, освітян та працівників поліції на тему «Запобігання та реагування на гендерно-зумовлене насильство в місцевих громадах».

Тренером виступив Віктор Вальчук, національний експерт із запобігання та протидії домашньому та гендерно-зумовленому насильству.

Під час навчання учасники змогли більше дізнатись про характерні ознаки домашнього насильства, такі як: систематичність вчинення дій, завдання шкоди, вчинення особами, яких об’єднує спільний побут, права та обов’язки, а також місце проживання.

Окремим блоком були розглянуті питання притягнення кривдників до адміністративної та кримінальної відповідальності, обов’язкового складання оцінки ризиків постраждалих осіб від домашнього насильства, детально обговорені практичні аспекти накладання термінових заборонних приписів.

Окрім цього, фахівці та правоохоронці опрацювали практичні завдання на основі реальних кейсів. Метою цього розділу було напрацювання практичних навичок з ідентифікації випадків домашнього насильства та розробки алгоритму дій, направленого на надання всебічної допомоги постраждалій від домашнього насильства особі, включаючи залучення інших спеціалізованих структур.

"Я дізнався багато нових для себе нормативно-правових документів, які відтепер буду використовувати в своїй роботі!"

"Отримав знання щодо багатьох нюансів чинного законодавства для ефективної моєї роботи, як поліцейського."

Це лише декілька відгуків про сьогоднішнє спеціалізоване навчання для представників поліції та фахівців громад по реагуванню на випадки гендерно-зумовленого насильства, зокрема домашнього насильства.

«Підхід в службовій діяльності, орієнтований на постраждалу особу - це не просто слова, це своєчасно прийняті рішення та вжиті заходи для дієвого, ефективного та невідкладного захисту людини, яка постраждала від домашнього насильства», - зазначає тренер навчання Віктор Вальчук.

Проєкт “Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни в Чернігівській області” імплементується ГО "Чернігівський громадський комітет захисту прав людини" в межах програми "Спроможні та сильні", що виконується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії.

Останні новини

Безоплатна правова допомога вимушеним переселенцям та жертвам війни в Чернігівській області 17:23

Юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини безкоштовно надають юридичну підтримку внутрішньо переміщеним особам (ВПО) та постраждалим від воєнних дій на території Чернігівщини.

Чернігівські правозахисники та волонтери посилили навики з лідерства та комунікацій 19:28

Продовжуємо працювати над підсиленням власного організаційного потенціалу в актуальних умовах та для ефективної роботи з вразливими групами. Цього разу працівники та волонтери Чернігівського громадського комітету захисту прав людини пройшли навчання на тему «Лідерство та ефективні комунікації в роботі громадського активіста».

Робоча зустріч з представником системи безоплатної правничої допомоги на Чернігівщині 19:19

Представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова та Ірина Бірюк провели робочу зустріч з представницею Східного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги Іриною Протченко.

Робоча зустріч з представником Омбудсмана на Чернігівщині 19:07

Провели робочу зустріч з Регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Аллою Лепехою.