Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

07.05.2007   13:48Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

МОБІЛЬНІ ГРУПИ З ПРАВ ЛЮДИНИ

 

Основним предметом дослідження мобільної групи стали умови перебування затриманих осіб в ізоляторі міськрайвідділу. Представники громадськості мали на меті дослідити не лише поточну ситуацію в стосунках правоохоронців і осіб, що перебувають під вартою. Їх цікавила максимальна кількість різноманітних параметрів, що дозволять скласти найбільш цілісну картину функціонування ізолятору. Зокрема, йшлося про рік побудови споруди та введення її в експлуатацію, наявність всіх передбачених нормами приміщень, рівень освітлення та якість вентиляції, температурний режим у камерах тощо.

 

Власне, вузькопрофесійне поняття "режиму" також цікавило громадських активістів: яке наповнення камер, як почуваються їх тимчасові мешканці, чи мають вони можливість отримувати передачі, виходити на прогулянки, яким чином відбувається, в разі потреби, надання медичної допомоги тощо.

 

Для повноти розуміння специфіки установи члени Громадської ради не тільки оглянули допоміжні приміщення, а й поспілкувалися з двома довільно обраними особами з числа затриманих до ізолятору.

 

Формулюючи загальне враження від побаченого в ізоляторі Ніжинського міськрайвідділу міліції, член Громадської ради Тамара Петрова зазначила, що мобільною групою виявлено ряд невідповідностей наявного стану справ положенням загальновизнаних міжнародних документів з питань забезпечення прав людини, передусім, у сенсі особливостей утримання в подібних установах неповнолітніх осіб. Водночас вона підкреслила, що це твердження не є претензією до персоналу установи чи керівництва міськрайвідділу. Йдеться, швидше, про недоречності в національному законодавстві та відомчих наказах, які дозволяють довільно трактувати міжнародні норми та діяти залежно від обставин. Також даються взнаки багаторічне нехтування європейських вимог щодо забезпечення фундаментальних прав людини, наслідки якого й досі не подолані до кінця, та вельми скромне фінансування органів внутрішніх справ, що виключає можливість швидкого перетворення міліцейських ізоляторів на укріплені острівці Європи.

 

ЦЗГ УМВС України в Чернігівській області

 

Останні новини

Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31

Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.

Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11

В Чернігові відбувся триденний тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».

Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17

У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.

ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30

Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.