Останні публікації
17.02.2009 16:52 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Черговий виїзд мобільної групи в ІТТ Чернігівської області
Крім помічника Міністра внутрішніх справ та працівника сектору організації діяльності спецустанов міліції ВООГП УГБ УМВС України в Чернігівській області, до складу мобільної групи увійшли представники громадськості - члени Громадської Ради при УМВС України в Чернігівській області з питань забезпечення прав людини: Тарасов Віктор Володимирович - виконавчий директор громадської організації «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та Трофимов Олександр Георгійович - адвокат цієї ж організації.
Розпочався виїзд відвідуванням Бобровицького РВ. Спочатку помічником Міністра та членами Громадської Ради був проведений спільний прийом громадян. Звернулось на прийом п'ять громадян, усім були надані юридичні консультації та поради, яким чином краще вирішити їхні проблеми, прийнято одне звернення.
Потім відвідали ІТТ Бобровицького РВ. В ІТТ всього 4 камери з наповненістю по дві особи. Раніше в кожній камері розміщували по 4 особи в два яруси, але приводячи умови тримання до європейських норм і стандартів, з урахуванням вимог не менше 4 кв. метрів загальної площі на одну особу, зробили 2-хмісні камери. На момент відвідування мобільної групи в ІТТ утримуваних осіб не було. Закінчується ремонт каналізаційної мережі: замінені труби, крани, тепер надходження води регулюватиметься самими утримуваними та не буде перекриватись персоналом. Зауваження від членів мобільної групи отримав начальник Бобровицького РВ з приводу належного оформлення та обладнання кімнати прийому громадян. Найближчим часом пообіцяв все виправити.
Наприкінці свого відвідування члени мобільної групи вручили керівництву РВ та персоналу ІТТ книги, канцтовари та постільну білизну для утримуваних в ІТТ.
В той же день члени постійно діючої мобільної групи з моніторингу забезпечення прав і свобод людини та громадянина в діяльності органів внутрішніх справ Чернігівської області відвідали ІТТ Козелецького РВ. На момент відвідування в ІТТ утримувалось 13 осіб. Члени мобільної групи мали можливість побесідувати з усіма утримуваними. Скарг на умови тримання та відношення персоналу, на застосування незаконних методів проведення дізнання, здійснення несанкціонованих дій (нічних допитів, побиття) не надійшло. Серед зауважень, які висловили члени мобільної групи після відвідування ІТТ керівництву - це відремонтувати телефон у слідчій кімнаті та зробити навіс над «телефоном довіри».
Члени мобільної групи мали можливість сфотографувати момент передачі гуманітарної допомоги, привезеної для утримуваних в ІТТ Козелецького РВ, - постільну білизну: простирадла, наволочки та рушники, які безкоштовно передали УМВС України в Чернігівській області представники «Християнської місії «Милосердя» та духовне відродження» (керівник Бевз П.П.). Для бібліотеки ІТТ були передані книги, зібрані членами Громадської Ради при УМВС України в Чернігівській області з питань забезпечення прав людини, та канцприладдя.
ЦЗГ УМВС України в Чернігівській області
Останні новини
Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31
Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.
Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11
В Чернігові відбувся триденний тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».
Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17
У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.
ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30
Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.