Останні публікації
14.07.2010 16:06 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
BE FREE 2010 НЕ ВІДБУДЕТЬСЯ
"З неформальних джерел ми дізналися, що чернігівська влада знаходиться у контакті з офіційною білоруською стороною, яка наполегливо радить не дозволяти фестиваль. Таким чином, доля міжнародного фестивалю, який проводиться на українській території, де-факто знаходиться в руках білоруської влади. Таке відношення до вільної, відкритої для всіх груп населення культурної акції, спрямованої на поліпшення контактів між Білоруссю і Україною, дивує і викликає обурення" - заявляють організатори фестивалю.
Метою фестивалю - і це відображується в його назві - є надати можливість українській і білоруській молоді вільно творити, вибирати та брати участь у культурному житті. Фестиваль "Бути вільним/Be Free" прагне розширити білорусько-українські контакти в сфері культури, підсилити прикордонне співробітництво. Крім того, завданням фестивалю є знайомство української публіки із кращими рок-групами Білорусі. Фестиваль не переслідує жодних політичних цілей та є культурним заходом правозахисного напрямку. Основний музикальний формат фестивалю - сучасна молодіжна рок-музика.
В минулих фестивалях брали участь такі знані групи як "Воплі Відоплясова", "Тартак", "Гайдамаки", "Ляпис Трубецкой". Проведення фестивалю в 2009 році в Чернігові за участі 20 груп та кількох тисяч глядачів показало, що Чернігів є найбільш перспективним місцем для такої прикордонної міжнародної культурної акції.
У цій ситуації оргкомітет з прикрістю вимушений заявити, що 21-22 серпня 2010 року фестиваль Be Free не відбудеться. Залежно від того, чи вдасться забезпечити інше місце і належний високий рівень його проведення, він буде відкладений або перенесений на літо 2011 року.
Віталь Супрановіч,
Голова оргкомітету фестивалю Be Free
Голова Білоруської музичної альтернативи (BMA Group)
Тел: +375-29 - 649-08-88
E-mail: w1979@tut.by
Останні новини
Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31
Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.
Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11
В Чернігові відбувся триденний тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».
Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17
У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.
ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30
Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.