Останні публікації
04.02.2011 14:30 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
ПРАВОВА ДОПОМОГА
Як зазначає керівник проекту Віктор Тарасов: «Для держави залишається дуже проблематичним забезпечення захисту прав людини на цьому рівні, особливо у питаннях звернення до суду. Сьогодні існує багато перешкод об’єктивного й суб’єктивного характеру, які заважають сільським жителям звертатися до суду за захистом своїх прав. У першу чергу, це низький рівень правової культури сільських жителів, економічні негаразди, транспортні проблеми. Нажаль, насьогодні активність громадян по захисту своїх прав досить слабка. Не останню роль у цьому грає низька правова освіта населення. Якщо у містах можна говорити про звичайну правову безграмотність, то у сільській місцевості вона носить катастрофічний характер. До цього додається недосконалість регуляторних функцій державних органів влади та надвисока корупція».
Як свідчить досвід Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, найбільша кількість звернень сільських жителів наразі стосується питань земельних відносин, зокрема користування земельними ділянками, питання орендної плати за земельні паї, тощо. На другому місці перебувають справи, пов’язані з пенсійним та соціальним забезпеченням, в першу чергу проблеми «дітей війни» та «чорнобильців», надання житлових субсидій, тощо.
На вирішення цих проблем і направлений проект «Покращення правового захисту та доступу до правосуддя малозабезпечених мешканців сільської місцевості у Чернігівській області», що реалізує Чернігівський громадський комітет захисту прав людини (ЧГКЗПЛ) за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». В рамках проекту надається безкоштовна правова допомога громадянам, в першу чергу сільським мешканцям, як на базі громадської приймальні ЧГКЗПЛ так й під час виїздів юристів в районні центри Чернігівської області; розповсюджується друковані видання з питань захисту прав людини; проводитимуться правоосвітні заходи для журналістів районних ЗМІ та працівників органів місцевого самоврядування області щодо висвітлення проблеми доступу до правосуддя та обговорення проблеми правової просвіти населення, тощо.
Громадяни, які вважають власні права порушеними або у яких виникають труднощі з реалізацією власних прав, можуть звертатися по безкоштовну юридичну допомогу до громадської приймальні за адресою: м.Чернігів, 14000, вул.Горького 57/1; телефон «гарячої лінії»: (022) 612-532.
Останні новини
Адвокати та правозахисники Чернігівщині взяли участь в тренінгу з правової підтримки ВПО та жертв війни 19:15
20 вересня 2023 року в Чернігові відбувся тренінг «Правова підтримка постраждалих від війни категорій населення, волонтерських ініціатив та місцевих організацій громадянського суспільства» для місцевих адвокатів, представників громадських організацій та працівників центрів/бюро надання безоплатної правової допомоги.
Чернігівські волонтери посилили навики з лідерства та комунікацій 23:29
22 липня 2023 року було проведене навчання для волонтерів Чернігівщини на тему «Лідерство та ефективні комунікації в роботі волонтера та активіста». Тренером заходу виступив досвідчений національний експерт з підтримки громадських ініціатив, розвитку та лідерства, директор Центру АХАЛАР - Юрій Трофименко.
Правова допомога вимушеним переселенцям та жертвам війни 15:20
Юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини безкоштовно надають юридичну підтримку внутрішньо переміщеним особам та постраждалим від воєнних дій на території Чернігівщини.
Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні 00:23
Проект «Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні» спрямований на підтримку жіночого волонтерства в Україні та має на меті зменшення негативних наслідків війни та гуманітарної кризи в Україні шляхом правового розширення прав і можливостей жіночих волонтерських ініціатив у місцевих громадах Чернігівської області.