Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

20.09.2013   16:19Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Чи можлива безоплатна правова допомога в Чернігові?

Відповідно до ст. 59 Конституції України, кожен має право на правову допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Закон України «Про безоплатну правову допомогу» зобов’язує державу забезпечити кожному реалізацію особливої державної гарантії — права на безкоштовну правову допомогу.

З 2012 року при органах юстиції почали діяти центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що переважно займаються правовою допомогою у кримінальних провадженнях та захистом від обвинувачення.

У той же час Закон делегує органам місцевого самоврядування право самим забезпечувати надання безоплатної первинної правової допомоги у своїх громадах. Поки що місцева влада на Чернігівщині не створила умов для запровадження системи надання безоплатної первинної правової допомоги у своїх громадах.

Сьогодні важливою проблемою територіальних громад є відсутність постійного доступу до якісної безоплатної правової допомоги. Системними є проблеми відсутності коштів у місцевих бюджетах, необхідного кадрового потенціалу, подекуди політичної волі.

Створення системи безоплатної правової допомоги (БПД) слугує і жителям громади, і представникам влади, адже для громадян це реальна можливість отримати якісну безоплатну правову допомогу, захистити порушені чи оскаржені права, свободи та інтереси і реалізувати гарантоване Конституцією України право на доступ до правосуддя. Для органів державної влади та місцевого самоврядування це можливість розвантаження роботи їхніх працівників. Також сама територіальна громада має зиски від функціонування системи БПД — це послаблює соціальну напругу в громаді й підвищує авторитет місцевої влади.

Основним партнером в організації надання первинної правової допомоги у громадах має бути саме місцеве самоврядування. Тому маємо сподівання, що Чернігів стане одним з піонерів у цій сфері й у перспективі створить такий механізм для членів своєї громади.

У той же час громадські правозахисні організації вже акумулювали значний досвід у сфері надання безоплатної правової допомоги громадянам. Так, громадяни, які вважають свої права порушеними або у яких виникають труднощі з реалізацією власних прав, можуть звертатися по безкоштовну юридичну допомогу до Центру правової інформації та консультацій, що працює на базі Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» за адресою: м. Чернігів, 14000, вул. Горького, 57/1; попередній запис за телефеоном в Чернігові: 612-532.

Останні новини

Від війни до підтримки: проєкт, який змінює долі жінок 22:47

Чернігівський громадський комітет захисту прав людини долучився до проєкту “Захистимо її разом: зміцнюємо громади, рятуємо життя” – ініціативи, яка має дуже просту, але життєво важливу мету: щоби жінки та дівчата в постраждалих від війни громадах мали доступ до допомоги, підтримки й простору, де їх бачать і чують.

В Чернігові відбувся тренінг для адвокатів із захисту свободи слова в умовах війни 21:41

Радою адвокатів Чернігівської області у партненрстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» проведено спеціалізований семінар для адвокатів Чернігівщини, присвячений захисту свободи слова та медіа.

Інформація за режимами доступу буває 00:00

Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір, однак режим доступу до інформації напряму залежить від її виду.

Що таке публічна інформація? 15:52

Кожен, зокрема журналіст, має право: - вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію; - отримувати публічну інформацію про діяльність влади у зручний для себе спосіб.