Останні публікації
08.12.2013 00:33 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Чернігівські прикордонники і СБУ не пускають білоруських активістів на Євромайдан
Тривають халепи білоруських активістів, які виїхали до Києва, щоб підтримати українців на Євромайдані, - повідомляє Хартия'97. Після затримання 6 грудня автобусу з активістами білоруською міліцією, проблеми білорусів не закінчилися з перетином білорусько-українського кордону. Зараз у них виникли нові складності - вже на українській території, в пункті пропуску через державний кордон «Нові Яриловичі». Вдень 7 грудня всі пасажири рейсового автобусу Гомель-Чернігів, в якому їхали активісти, були затримані.
За повідомленням активіста громадянської кампанії «Європейська Білорусь» Максима Вінярського: «Українські прикордонники зібрали всіх білорусів, погнали по 4 людини на «співбесіду, інструктаж» і будуть брати розписки, що не будемо порушувати закон... Це дикість. Знімають при цьому на камеру, допитуються, хто ти, куди їдеш, що будеш робити...».
Активістів допитують по одному, викликають в кабінет, знімаючи розмову на камеру. При цьому вимагають дати розписку, що про неучасть у масових заходах.
Після того, як українські прикордонники поспілкувалися з усіма пасажирами, і взяли підписку про неучасть у масових заходах, до автобусу підійшов наряд з собакою. Як повідомили активісти, при обшуку автобуса під одним з сидінь було виявлено наркотики. Затримано молодого чоловіка, який сидів на цьому місці. Це представник молодіжної організації «Альтернатива» Дмитро Сільченко. Свою провину молодий чоловік заперечує.
Станом на 10.00 8 грудня громадяни Білорусі та України вже майже добу знаходяться на кордоні. Це звичайний рейсовий автобус Гомель-Чернігів, в ньому зовсім різні люди. Імовірно, спецслужби України прибудуть тільки в неділю 8 грудня, а до цього часу всі 45 пасажирів затримані в будівлі погранпереходу.
«Співробітники СБУ викликають пасажирів автобуса за заздалегідь підготовленим списком. Думаю, що він складений згідно з даними, переданим з Білорусі. Ще перед від'їздом з Гомеля в автобус зайшли міліціонери, які склали список пасажирів.
Людям ставлять одні і ті ж питання, причому вони не стосуються наркотиків. Питають про місце навчання та роботи, приналежність до громадських і політичних організацій, цілі приїзду в Україну. Останнім цікавляться найбільш докладно. Думаю, що головна їх мета - не допустити нашої присутності на акції, яка розпочнеться через годину в Києві, проте не виключаю, що за результатами допиту когось із білоруських активістів можуть затримати на довший термін», - розповів Хартия'97 один з пасажирів автобуса.
Допити ще не закінчилися. Активістам, які їх вже пройшли, як і раніше не дозволяють продовжити шлях.
В той же час, за повідомленням ініціативи ЄвромайданSOS, ще один автобус, який прямував 7 грудня з Білорусі до Києва на підтримку Євромайдану, зупинила чернігівська ДАІ, в результаті розмов, - попробивані колеса. Люди були вимушені добираються попутками і всіма можливими видами транспорту.
Нагадаємо, що 9 років тому, під час «Помаранчевої революції», чернігівські прикордонники, СБУ та міліція вже мали досвід блокування в’їзду та застосування протиправного насильства щодо білоруських активістів, які їхали підтримати «Помаранчевий майдан» в Києві. Незважаючи на порушені кримінальні справи, ніхто з винних правоохоронців тоді так й не був покараний. Більше про ті події тут: http://www.protection.org.ua/ua/activity/850.
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.