Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

22.09.2014   17:55Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Міську раду Семенівки на Чернігівщині змусили оприлюднити Генплан

Виконуючи рішення Деснянського районного суду м.Чернігова, Семенівська міська рада Чернігівської області розмістила Генплан на своєму офіційному веб-сайті.

Виконуючи рішення Деснянського районного суду м.Чернігова, Семенівська міська рада Чернігівської області розмістила Генплан на своєму офіційному веб-сайті.

Нагадаємо, що ще влітку цього року вказаний орган місцевого самоврядування відмовився надати для ознайомлення містобудівний документ на інформаційний запит Чернігівського громадського комітету захисту прав людини. Відмову у доступі чиновники міськради пояснили наявністю у Генплані службової інформації.

Громадські активісти оскаржили дії посадовців міської ради у суді. Розглянувши справу, Деснянський районний суд м.Чернігова зобов’язав орган самоврядування зробити документ відкритим для громадян. Проте виконувати рішення суду міська рада почала лише після відкриття примусового виконавчого провадження. У своїй постанові державна виконавча служба зобов’язала орган самоврядування розмістити Генплан на офіційному веб-сайті та у доступному приміщенні міськради до кінця серпня 2014 року. Також міська рада мала надати копію документа представникам Чернігівського громадського комітету захисту прав людини.

Виконувати припис виконавчої служби орган місцевого самоврядування почав лише зараз.

«Радує, що хоч і з-під палки, але міська рада почала виконувати рішення суду. Щоправда, виконують неякісно. На сайт міської ради Генплан завантажили одним архівом, що «важить» аж 500 Мегабайт. У малих містах, де є проблеми із якісним інтернетом, завантажити такий архів неможливо. Не зважаючи на постанову виконавчої служби, поки що нам так і не надали копію Генплану… Проте сподіваюся, що найближчим часом ми все таки отримаємо цей документ. Ми також плануємо відвідати міську раду, для того аби перевірити чи доступний Генплан у її приміщенні»,- коментує хід виконання судового рішення Віктор Тарасов, керівник Чернігівського громадського комітету захисту прав людини.

З відповідями міської ради щодо доступності Генерального плану міста Семенівка Чернігівської області можна ознайомитись тут.

***

Чернігівський громадський комітет захисту прав людини здійснює діяльність спрямовану на забезпечення доступності генпланів для громадян спільно із Східноукраїнський центр громадських ініціатив у рамках проекту «Через моніторинг та адвокацію – до законних судових рішень у справах щодо доступу до публічної інформації» за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) та Міністерства закордонних справ Данії.

Останні новини

"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54

Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.

Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37

За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».

Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54

На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.

Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54

Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».

Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36

Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.