Останні публікації
15.01.2015 19:11 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Моніторинговий звіт «Дотримання прав виборців в місцях несвободи Чернігівської області»
Видання висвітлює результати моніторингу основних підготовчих заходів, процесу голосування та підрахунку голосів на спеціальних виборчих дільницях, утворених в стаціонарних лікувальних закладах, в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах Чернігівської області під час позачергових виборів до Верховної Ради України 26 жовтня 2014 року.
Позачергові вибори до Верховної Ради України 2014 були проведені з урахуванням змін щодо техніко - юридичного забезпечення виборів в профільному законі. Враховуючи ці та ряд інших змін, багато процедур і дій виборців відрізнялися від попередніх кампаній. Особливо складно було зорієнтуватися у виборчому законодавстві та спромогтися ефективно реалізувати свої виборчі права виборцям, які голосували на позачергових виборах до Верховної Ради України 26 жовтня 2014 року на спеціальних виборчих дільницях, котрі утворені в стаціонарних лікувальних закладах, в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах.
Саме тому, з метою допомогти виборцям, котрі голосували в “особливих” умовах, розібратися в непростому правовому полі і повноцінно реалізувати право голосу на позачергових виборах Президента України, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини реалізував ініціативу щодо сприяння вільному волевиявленню прав виборців у спеціальних установах, тобто в «місцях несвободи» (в розумінні Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань), а також здійснював моніторинг дотримання цих прав в рамках проекту «Активний захист прав «особливих» виборців в Чернігівській області 2014» за підтримки проекту «Об’єднуємося заради реформ (UNITER)», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.
Основні наробки проекту та результати безпосереднього спостереження за голосуванням в місцях несвободи Чернігівщини були упорядковані у Звіті «Дотримання прав виборців в місцях несвободи Чернігівської області 2014».
Завантажити Звіт також можна в розділі «Видання».
Останні новини
Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31
Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.
Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11
В Чернігові відбувся триденний тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».
Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17
У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.
ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30
Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.