Останні публікації
15.01.2015 19:11 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Моніторинговий звіт «Дотримання прав виборців в місцях несвободи Чернігівської області»
Видання висвітлює результати моніторингу основних підготовчих заходів, процесу голосування та підрахунку голосів на спеціальних виборчих дільницях, утворених в стаціонарних лікувальних закладах, в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах Чернігівської області під час позачергових виборів до Верховної Ради України 26 жовтня 2014 року.
Позачергові вибори до Верховної Ради України 2014 були проведені з урахуванням змін щодо техніко - юридичного забезпечення виборів в профільному законі. Враховуючи ці та ряд інших змін, багато процедур і дій виборців відрізнялися від попередніх кампаній. Особливо складно було зорієнтуватися у виборчому законодавстві та спромогтися ефективно реалізувати свої виборчі права виборцям, які голосували на позачергових виборах до Верховної Ради України 26 жовтня 2014 року на спеціальних виборчих дільницях, котрі утворені в стаціонарних лікувальних закладах, в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах.
Саме тому, з метою допомогти виборцям, котрі голосували в “особливих” умовах, розібратися в непростому правовому полі і повноцінно реалізувати право голосу на позачергових виборах Президента України, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини реалізував ініціативу щодо сприяння вільному волевиявленню прав виборців у спеціальних установах, тобто в «місцях несвободи» (в розумінні Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань), а також здійснював моніторинг дотримання цих прав в рамках проекту «Активний захист прав «особливих» виборців в Чернігівській області 2014» за підтримки проекту «Об’єднуємося заради реформ (UNITER)», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.
Основні наробки проекту та результати безпосереднього спостереження за голосуванням в місцях несвободи Чернігівщини були упорядковані у Звіті «Дотримання прав виборців в місцях несвободи Чернігівської області 2014».
Завантажити Звіт також можна в розділі «Видання».
Останні новини
Від війни до підтримки: проєкт, який змінює долі жінок 22:47
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини долучився до проєкту “Захистимо її разом: зміцнюємо громади, рятуємо життя” – ініціативи, яка має дуже просту, але життєво важливу мету: щоби жінки та дівчата в постраждалих від війни громадах мали доступ до допомоги, підтримки й простору, де їх бачать і чують.
В Чернігові відбувся тренінг для адвокатів із захисту свободи слова в умовах війни 21:41
Радою адвокатів Чернігівської області у партненрстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» проведено спеціалізований семінар для адвокатів Чернігівщини, присвячений захисту свободи слова та медіа.
Інформація за режимами доступу буває 00:00
Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір, однак режим доступу до інформації напряму залежить від її виду.
Що таке публічна інформація? 15:52
Кожен, зокрема журналіст, має право: - вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію; - отримувати публічну інформацію про діяльність влади у зручний для себе спосіб.