Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

11.02.2015   18:58Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Центри зайнятості Чернігівщини сприятимуть забезпеченню гендерної рівності та принципів недискримінації на ринку праці

10-11 лютого 2015 року у м.Чернігів відбувся тренінг на тему «Гендерна рівність та протидія дискримінації у сфері трудових відносин» для працівників районних центрів зайнятості Чернігівської області. Тренерами заходу виступили представники Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда - Україна» - Марина Легенька та Анна Саєнко.

Під час заходу були висвітлені цілий ряд проблем, серед яких розрив в оплаті праці чоловіків і жінок, різниця в тривалості життя чоловіків і жінок, рівень представництва жінок у політикумі, дискримінація при працевлаштуванні жінок та інші питання.

«Всі ці сфери потребують особливої уваги та утвердження принципів гендерної рівності, - наголосили тренери. – Адже розширився перелік видів дискримінаційних дій, які раніше такими не вважалися».

Поширення ґендерної чутливості державних службовців стали пріоритетними напрямками при проведені заходу. Правові рамки роботи та отримані практичні знання на тренінгу в подальшому будуть інтегровані у роботі працівників районних центрів зайнятості Чернігівщини, що дозволить їм переглянути свої життєві навички та моделі поведінки з клієнтами. А це, в свою чергу, забезпечить рівність жінок і чоловіків при працевлаштуванні та сприятиме розширенню правових можливостей громадян, які страждають від дискримінації своїх трудових прав.

Учасники тренінгу активно обговорювали випадки дискримінації та наводили приклади, як з власного життя, так і ті, з якими їм доводилося зустрічатися у практичній роботі, а також навчилися оцінювати надані матеріали щодо їхньої ґендерної орієнтованості, визначали вразливі категорії працівників та намагалися знайти шляхи подолання дискримінації.

На думку фахівців центрів зайнятості, обізнаність у питаннях законодавства, що стосується рівності жінок і чоловіків та соціальних пільг, є запорукою ефективнішого здійснення захисту прав як безробітних, так й працюючих.

Учасники заходу дійшли до спільної думки, що розуміння поняття «дискримінація» є основою для боротьби за викорінення цього явища.

Тренінг організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за сприяння Всеукраїнської коаліції з правової допомоги.

 

Останні новини

В Чернігові обговорили актуальні проблеми запобігання та протидії гендерно-зумовленому насильству 23:23

На сьогодні, ситуація із запобіганням та протидією проявам гендерно-зумовленого насильства в Чернігівській області є досить ускладнена. Важливою складовою є взаємодія між різними відповідальними суб'єктами. Адже саме комунікація забезпечує ефективне реагування на кожен факт домашнього насильства.

Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни 19:46

Незважаючи на війну та міграційну кризу, рівень домашнього і гендерно-зумовленого насильства в Україні та на Чернігівщині зростає. Мешканці сільських, віддалених та прикордонних громад перебувають у соціально-економічній та інформаційній ізоляції та є особливо вразливими до проявів домашнього насильства.