Останні публікації
19.05.2015 23:18 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Представники Омбудсмана перевіряють дотримання прав людини в органах та спецустановах УМВС в Чернігівській області
18-19 травня 2015 року працівниками Секретаріату Уповноваженого з прав людини Віктором Чупровим та Аллою Лепехою разом із представниками громадськості Віктором Тарасовим та Туханом Едієвим здійснено моніторинговий візит до Ріпкинського РВ УМВС України в Чернігівській області, ізолятора тимчасового тримання зазначеного районного відділ, а також спеціальної палати комунального закладу Ріпкинської центральної районної лікарні.
В ході візиту основна увага зверталась на вжиття заходів щодо попередження катувань та інших видів неналежного поводження. Працівники Секретаріату конфіденційно поспілкувались із особами, які на момент візиту тримались в ізоляторі тимчасового тримання, а також перебували в кабінетах Ріпкинського РВ УМВС України в Чернігівській області. Скарг на застосування незаконних методів проведення дізнання, здійснення несанкціонованих дій (нічних допитів, побиття) не надійшло.
Водночас, під час перевірки виявлено ряд порушень, зокрема, умови тримання в кімнаті для затриманих та доставлених чергової частини (КЗД) та камерах ізолятора тимчасового тримання Ріпкинскього РВ не відповідають національним та міжнародним стандартам. Дві камери ізолятора тимчасового тримання та кімната для затриманих та доставлених чергової частини взагалі не можна використовувати для тримання затриманих, так як їх площа менша за 7 кв. м., а відстань між стінами камер менша за 2 м. Окрім цього в КЗД взагалі відсутнє природне освітлення та стаціонарний санітарний вузол. Для справляння природних потреб ця кімната обладнана біотуалетом.
Окрім цього, в перевіреному ізоляторі не обладнано кімнату для побачень в зв’язку із чим особам, які там тримаються, побачення не надаються. Потребує оновлення постільна білизна, недостатньо миючих засобів, рушників, засобів для індивідуальної гігієни.
Неналежним чином здійснюється облік перебування осіб в органі внутрішніх справ та облік повідомлень до Центру з надання вторинної правової допомоги про факти затримання. Не доукомплектовані медичні аптечки, деякі ліки мають прострочений терміном дії. Кімната прийому громадян закрита на ключ, для її відвідування громадянам необхідно отримати дозвіл чергового міліціонера.
Повний перелік недоліків та порушень буде направлено до Ріпкинського РВ УМВС України в Чернігівській області, Міністерства внутрішніх справ та Генеральної прокуратури України для здійснення належного реагування.
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.