Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

29.05.2016   21:59Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

У Чернігові відбувся тренінг з проблем правового захисту вимушених переселенців

28-29 травня 2016 року на базі Освітнього Дому Прав Людини – Чернігів відбувся тренінг «Правові механізми захисту прав внутрішньо переміщених осіб», організований Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги в рамках реалізації проекту «Захист прав ВПО в Україні - правова допомога, інформаційні кампанії та цифрові інструменти» за фінансової підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED).

Учасники мали змогу пройти основний курс з прав людини, навчитись розуміти та планувати дії, спрямовані на захист основоположних свобод та прав людини.

Та основна частина тренінгу була присвячена актуальній ситуації сьогодення із внутрішньо переміщеними особами (ВПО). Акценти робилися на аналізі законодавства щодо ВПО та практичні аспекти їхнього проживання сьогодні на мирній території України.

Навчання відбувалося у формі лекцій та практичних занять, дискусій, мозкових штурмів, під час яких обговорювалися питання можливостей громадського сектору задля забезпечення ефективних правозахисних дій. Зокрема розглядалися питання міжнародних та національних стандартів захисту прав ВПО, нормативно-правова база та судова практика, основні проблеми у реалізації прав вимушених переселенців, адвокаційна робота приймалень в роботі з ВПО.

Один із учасників тренінгу, який займається проблемами ВПО вже впродовж довгого часу, Володимир Виноградов зауважив:

«Було дуже цікаво відвідати такий тренінговий курс. Юрист Ініціативи “Восток-SOS” Олена Луньова дуже доступно на прикладах показала, як можна боротися за права переселенців. Після завершення тренінгу планую використовувати надалі здобуті знання в роботі з ВПО, адже, думаю, ця тема буде актуально ще впродовж довгого часу».

Взявши участь у тренінгу, учасники змогли підвищити та розширити свої знання щодо прав людини, їх повноцінного застосування та захисту, проведення просвітницьких, моніторингових, правозахисних кампаній, здійснення інших форм громадянської активності.

«Тренінг зібрав правозахисників та активістів з різних областей України, які працюють або бажають допомагати внутрішньо переміщеним особам з окупованих територій та зони бойових дій. Ми очікуємо, що в подальшому учасники зможуть більш ефективно захищати права переселенців та допомагати їм у вирішення правових проблем. На фоні постійно змінюваного законодавства, наші активісти, в першу чергу молоді, вкрай потребують підвищення практичних навичків й знань, фахової та тренінгової підтримки, - коментує тренінг Віталій Місяць, виконавчий директор Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги. - Також ми дуже раді, що цей тренінг відбувся саме на базі Освітнього Дому Прав Людини – Чернігів. Маю сподівання, що Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги й надалі проводитиме правоосвітні та навчальні заходи спільно з ОДПЛЧ».

Нагадаємо, що з практичних питань реалізації своїх прав вимушені переселенці можуть звертатися до партнерів проекту у Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Миколаївській, Одеській, Рівненській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій та Чернігівській областях.

Партнером проекту в Чернігівській області є Чернігівській громадський комітет захисту прав людини.

Останні новини

"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54

Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.

Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37

За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».

Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54

На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.

Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54

Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».

Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36

Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.