Останні публікації
15.12.2016 17:11 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Омбудсмен звернулася до Генпрокурора щодо розслідування фактів порушень прав дітей в Городнянській школі-інтернаті
У зверненні йдеться про те, що під час моніторингового візиту до Городнянської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів Чернігівської області в діях посадових осіб закладу було виявлено ознаки правопорушення, передбаченого статтею 166 Кримінального кодексу України (злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування).
Зокрема, було встановлено, що за сприяння Благодійного фонду «Білий слон» двоє вихованців з числа дітей, позбавлених батьківського піклування, з початку 2015-2016 навчального року виїхали на навчання до Французької Республіки.
Один із них після завершення навчального року не повернувся в Україну, не отримав атестат про загальну середню освіту та ще до кінця 2015-2016 навчального року був відрахований з інтернатного закладу. Зі слів адміністрації закладу, він продовжує перебувати у Франції. Утім, підтвердженої інформації про місце перебування дитини, позбавленої батьківського піклування, немає.
Інша, неповнолітня дитина, зі слів адміністрації закладу, продовжує навчання у Французькій Республіці. Проте документи, які б підтверджували її запрошення на навчання, організацію виїзду за межі України, інші документи, передбачені для виїзду на навчання за кордон, в особовій справі дитини на момент перевірки відсутні. Крім того, адміністрація закладу не володіє інформацією про перебування неповнолітньої на консульському обліку.
Таким чином, адміністрація закладу, яка відповідно до статті 66 Цивільного кодексу України та статті 245 Сімейного кодексу України виконує функції опікуна та піклувальника, самоусунулася від виконання обов’язків опікуна і фактично передала опіку над дитиною іншим особам, у той час як дитина перебуває у складі вихованців закладу.
Валерія Лутковська звернула увагу на те, що відповідно до частини першої статті 249 Сімейного кодексу України опікун, піклувальник зобов’язаний виховувати дитину, піклуватися про її здоров’я, фізичний, психічний, духовний розвиток, забезпечити одержання дитиною повної загальної середньої освіти.
У зв’язку з цим в діях посадових осіб убачаються ознаки правопорушення, передбаченого статтею 166 Кримінального кодексу України (злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування).
З огляду на зазначене та керуючись статтею 60 Кримінального процесуального кодексу України, Уповноважений повідомила Генерального прокурора про вчинене кримінальне правопорушення та попросила вжити заходів для його розслідування.
Прес-служба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини
Останні новини
Адвокати та правозахисники Чернігівщині взяли участь в тренінгу з правової підтримки ВПО та жертв війни 19:15
20 вересня 2023 року в Чернігові відбувся тренінг «Правова підтримка постраждалих від війни категорій населення, волонтерських ініціатив та місцевих організацій громадянського суспільства» для місцевих адвокатів, представників громадських організацій та працівників центрів/бюро надання безоплатної правової допомоги.
Чернігівські волонтери посилили навики з лідерства та комунікацій 23:29
22 липня 2023 року було проведене навчання для волонтерів Чернігівщини на тему «Лідерство та ефективні комунікації в роботі волонтера та активіста». Тренером заходу виступив досвідчений національний експерт з підтримки громадських ініціатив, розвитку та лідерства, директор Центру АХАЛАР - Юрій Трофименко.
Правова допомога вимушеним переселенцям та жертвам війни 15:20
Юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини безкоштовно надають юридичну підтримку внутрішньо переміщеним особам та постраждалим від воєнних дій на території Чернігівщини.
Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні 00:23
Проект «Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні» спрямований на підтримку жіночого волонтерства в Україні та має на меті зменшення негативних наслідків війни та гуманітарної кризи в Україні шляхом правового розширення прав і можливостей жіночих волонтерських ініціатив у місцевих громадах Чернігівської області.