Останні публікації
21.04.2017 16:07 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Хотів підзаробити в Росії - опинився у цеху з наркотиками
Мешканець Чернігівщини поїхав до Москви підзаробити – а потрапив до цеху, де виготовляють наркотики. Чоловіка змусили займатися незаконним промислом і фактично ув’язнили. Коли ж цех викрили правоохоронці, українця посадили у СІЗО. Юристи Чернігівського офісу Мережі Правового Розвитку допомагають розібратися у ситуації.
У лютому 2017 року до Офісу при Чернігівському громадському комітеті із захисту прав людини звернулись батьки 30-річного Олександра Маланюка*, який потрапив у ситуацію, пов’язану з торгівлею людьми.
Чоловік знайшов оголошення про те, що в Росії можна заробити непогані кошти на заводі з виробництва спортивного харчування. Він знався на цьому, адже сам був спортсменом.
На вимогу майбутніх роботодавців Олександр пройшов тест на поліграфі. І в жовтні 2016 року, попередивши рідних, поїхав до Москви.
Відібрали телефон і змусили виготовляти наркотики
В Росії Олександра зустріли та провели до місця роботи. По дорозі «роботодавці» відібрали в нього мобільний, розбили телефон і розламали сім-карту.
Чоловіка завезли на околицю міста, в приватний будинок з великим парканом, і залишили там – мовляв, знайомитися з роботою.
Як виявилося пізніше, у цеху виготовляли не спортивне харчування, а наркотики. Чоловіка змусили там працювати. Вибратися за межі цеху було нереально, зв’язку з рідними не було.
На виробництві Олександр отримав хімічні опіки. Чоловікові була необхідна медична допомога, проте йому відмовили.
Через 2 місяці цех накрили правоохоронці. Олександру пред’явили обвинувачення. На сьогодні він перебуває у СІЗО в Москві.
Коли юристи почали розбиратися зі справою Олександра Маланюка, виявилося, що таких людей по Україні дуже багато. Про цю справу знають і державні органи.
Українська Гельсінська Спілка з Прав людини (УГСПЛ) спільно з Медійною ініціативою за права людини розробила алгоритм надання допомоги жертвам трудового рабства. З ним можна ознайомитися у консультації юристки Офісу Наталії Кулікової «Якщо ви чи ваші рідні стали жертвами торгівлі людьми: як діяти».
Юристи Офісу написали заяву про злочин до Слідчого комітету РФ та до правоохоронних органів України. На сьогодні чекають результатів звернення та рішення суду в Росії.
- Цю справу ми намагаємося контролювати та супроводжуємо. ЇЇ передали через Міжнародну організацію з міграції до УГСПЛ, адже саме вони займаються нею на всеукраїнському рівні,– коментує Наталія Кулікова. - Щодо перспектив – важко сказати. Сподіваємося, все вийде... Однак, оскільки це РФ, все складно, так само як і з полоненими. Але всі працюють задля позитвного вирішення справи. Вже троє людей (з більш ніж 80-ти) повернулися з Росії.
Юристка Офісу Наталія Кулікова раніше розповідала про типові випадки, коли українські заробітчани ставали жертвами торгівлі людьми у Росії. Та про те, що протягом 2015-2016 років зафіксований перший випадок масового втягнення українців в рабство в Російській Федерації.
*Ім’я змінено з етичних міркувань
P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки програмної ініціативи«Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду«Відродження». Детальніше про діяльність мережі, засади та принципи роботи читайте на сайті «Правовий Простір».
Останні новини
Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05
Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.
Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30
Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".
На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17
Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.