Останні публікації
05.10.2018 18:43 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Представники ОТГ Чернігівщини дізнавалися як запровадити бюджет участі у своїх громадах
5 жовтня у Чернігові відбувся тренінг на тему «Запровадження громадського (партисипативного) бюджету в місцевій громаді». Метою заходу стало підвищення спроможності представників та активістів місцевих громад Чернігівської області впроваджувати інструменти громадського (партисипативного) бюджетування на локальному рівні.
Тренерами заходу виступили експерт з бюджетних питань Микола Силенко та експерт Фундації польсько-української співпраці ПАУСІ Ірина Стасюк.
Микола Силенко висвітив можливості та механізми участі мешканців громад в бюджетному процесі на місцевому рівні, зокрема в рамках бюджетного регламенту та громадського бюджету участі, а також процедурні аспекти розробки та затвердження положень про громадський бюджет місцевими радами.
Як зазначив експерт, зважаючи на те, що в умовах децентралізації об’єднані територіальні громади самостійно приймають рішення щодо розподілу бюджетних коштів, ухвалення рішень та розробка проектів по напрямкам витрат мають формуватися із широким залученням мешканців громади.
Так, механізми громадського бюджетування вже запроваджені в багатьох містах та адміністративних центрах України. Але на рівні місцевих громад процес тільки набирає оберти.
Саме для цього необхідно сприяти в підготовці місцевих активістів та посадовців, спроможних та зацікавлених в реалізації бюджетів участі на місцевому рівні.
Також учасники тренінгу дізналися про ідею виникнення партисипативного бюджету та досвід його поширення у світі й Україні.
Тренер-практик Ірина Стасюк особливу увагу приділила існуючим моделям громадського бюджету, а також практичним складовим процесу підготовки, подачі та оцінки проектів, нюансам процесів голосування.
За словами експерта, запровадження бюджету участі в громаді дозволить мешканцям впливати на розподіл бюджету ОТГ, а місцевій владі – зрозуміти, які проблеми турбують громаду.
«Це гарна можливість активізувати громаду, підняти найактивнішу її частину, залучити громадськість до розподілу коштів і вирішення потреб» – наголошує Ірина Стасюк.
Проект «Громадський бюджет – діалоговий майданчик для влади та громади» реалізується Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED)
Останні новини
Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05
Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.
Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30
Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".
На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17
Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.