Останні публікації
26.03.2021 22:40 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Ще 5 навчальних закладів Чернігівщини долучилися до впровадження шкільної медіації
Протягом березня 2021 року учні та педагоги шкіл м.Бахмач та м.Ічня Чернігівської області пройшли навчання з базових навичок медіації та отримали можливість впливати на формування безпечного шкільного середовища через створення Шкільних служб порозуміння.
Незважаючи на карантинні обмеження, відтепер повноцінні Шкільні служби порозуміння (ШСП) працюватимуть на базі Бахмацької гімназії, Бахмацької ЗОШ №1, Бахмацької ЗОШ №5, Ічнянської гімназії ім.Васильченка, Ічнянського закладу загальної середньої освіти №4.
За словами адміністрації навчальних закладів, подібні тренінги мають стати гарною практикою в освітньо-виховному процесі. Завдяки моделі залученого навчання, учасники постійно працюють у групах, висловлюють свої думки, приймаючи участь у дискусіях і обговореннях та після презентують свої напрацювання.
Медіаторка та експертка Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Катерина Данькова розкрила проблематику впровадження шкільної медіації в актуальних умовах:
«У сучасному світі все більше уваги приділяють емоційному стану людини. З проявами психологічної незрілості та встановлення морально-ціннісних якостей потрібно працювати ще з дитячого віку. Наразі ми бачимо тільки зростання рівня підліткової агресії та жорстокості, що провокує підліткову злочинність.
Попередження злочинності серед молодого покоління та профілактична робота має проводитися в середовищі, де діти та підлітки проводять найбільше часу - в школі. Часто непорозуміння з однолітками поглиблює внутрішні переживання підлітка, який висловлює їх шляхом скоєння неправомірних вчинків та агресії проти людей.
З метою профілактики цих негативних явищ, створення атмосфери співробітництва та взаєморозуміння серед учнів варто впроваджувати шкільну медіацію.
У медіації школярі навчаються мирному вирішенню конфліктів, ненасильницькому спілкуванню, безконфліктно висловлювати власну думку, конструктивно керувати емоціями, приймати спільні узгоджені рішення, співпрацювати з іншими людьми, усвідомлювати та пропагувати принципи толерантності, різноманіття та недискримінації.
Отже, першочерговим завдання шкільної медіації є формування безпечного середовища та профілактика правопорушень».
«Створення служб порозуміння в Україні рекомендовано ще в 2010 році. У листі Міністерства освіти і науки України «Щодо подолання злочинності серед неповнолітніх та організації профілактичної роботи», зазначено, що у школах, в яких активно діють програми медіації, кількість звернень до шкільної адміністрації з приводу конфліктів та кількість бійок серед учнів зменшуються на 80%, а кількість випадків тимчасового усунення школярів від навчання — на 75%», - наголошує Катерина Данькова.
Діяльність відбувається в рамках реалізації проекту «Розвиток Громадського центру правосуддя в Чернігівській області» за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».
Останні новини
Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05
Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.
Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30
Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".
На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17
Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.