Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

16.06.2021   18:00Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Чернігівські поліцейські посилюють спроможність вирішувати безпекові проблеми в місцевих громадах

16 червня 2021 року відбувся тренінг для працівників поліції Чернігівської області з протидії домашньому насильству та роботи з особами/родинами, які опинилися у складних життєвих обставинах (СЖО) в громадах.

Учасниками заходу стали дільничні інспектори, представники мобільних груп з протидії домашньому насильству та ювенальної превенції ГУНП в Чернігівській області.

Тренером заходу виступив Віктор Вальчук – національний експерт, тренер по запобіганню та протидії домашньому насильству та торгівлі людьми.

Відкрила тренінг представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Надія Едієва. За її словами, після запровадження карантину, за 2020 рік на гарячу лінію «102» надійшло більше 101 тисячі викликів з приводу домашнього насильства, що на 40% більше ніж за аналогічний період минулого року. Тому Національна поліція виступає ключовим органом, який безпосередньо працює з постраждалими від домашнього насильства та іншими особами СЖО на місцевому рівні.

Учасники мали змогу оновити свої знання щодо характерних ознак домашнього насильства, а саме: систематичність вчинення дій, завдання шкоди, вчинення особами, яких об’єднує спільний побут, права та обов’язки, а також місце проживання. Окремим блоком було обговорено законодавство України з питань запобігання та протидії домашньому насильству, зокрема, спеціальні заходи, які можуть бути застосовані до кривдника та порядок їх застосування.

Під час роботи в групах поліцейські проговорювали проблемні питання, які виникають в їх повсякденній роботі з протидії домашньому насильству. Таким питаннями були складання адміністративних протоколів, здійснення профілактики з кривдниками, неявка кривдників до суду, законність недопущення кривдників до приміщення (квартири/будинку), якщо вони є їх власниками.

Тренер окремо звернув увагу поліцейських на їх профільні накази щодо запобігання та протидії домашньому насильству.

«Не зважаючи на прийняту постанову КМУ щодо взаємодії суб'єктів по протидії домашньому насильству, на жаль, в багатьох громадах така взаємодія та співпраця відсутні. У кожній ОТГ має бути уповноважений підрозділ/управління, яке відповідає за протидію і запобігання домашньому насильству та проведення відповідних програм для кривдників» - наголосив Віктор Вальчук.

Захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини в рамках реалізації проекту «Посилюємо безпеку – розбудовуємо громаду» за підтримки Посольства США в Україні.

Останні новини

Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05

Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.

Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30

Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".

На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17

Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.