Останні публікації
16.06.2021 18:00 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Чернігівські поліцейські посилюють спроможність вирішувати безпекові проблеми в місцевих громадах
16 червня 2021 року відбувся тренінг для працівників поліції Чернігівської області з протидії домашньому насильству та роботи з особами/родинами, які опинилися у складних життєвих обставинах (СЖО) в громадах.
Учасниками заходу стали дільничні інспектори, представники мобільних груп з протидії домашньому насильству та ювенальної превенції ГУНП в Чернігівській області.
Тренером заходу виступив Віктор Вальчук – національний експерт, тренер по запобіганню та протидії домашньому насильству та торгівлі людьми.
Відкрила тренінг представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Надія Едієва. За її словами, після запровадження карантину, за 2020 рік на гарячу лінію «102» надійшло більше 101 тисячі викликів з приводу домашнього насильства, що на 40% більше ніж за аналогічний період минулого року. Тому Національна поліція виступає ключовим органом, який безпосередньо працює з постраждалими від домашнього насильства та іншими особами СЖО на місцевому рівні.
Учасники мали змогу оновити свої знання щодо характерних ознак домашнього насильства, а саме: систематичність вчинення дій, завдання шкоди, вчинення особами, яких об’єднує спільний побут, права та обов’язки, а також місце проживання. Окремим блоком було обговорено законодавство України з питань запобігання та протидії домашньому насильству, зокрема, спеціальні заходи, які можуть бути застосовані до кривдника та порядок їх застосування.
Під час роботи в групах поліцейські проговорювали проблемні питання, які виникають в їх повсякденній роботі з протидії домашньому насильству. Таким питаннями були складання адміністративних протоколів, здійснення профілактики з кривдниками, неявка кривдників до суду, законність недопущення кривдників до приміщення (квартири/будинку), якщо вони є їх власниками.
Тренер окремо звернув увагу поліцейських на їх профільні накази щодо запобігання та протидії домашньому насильству.
«Не зважаючи на прийняту постанову КМУ щодо взаємодії суб'єктів по протидії домашньому насильству, на жаль, в багатьох громадах така взаємодія та співпраця відсутні. У кожній ОТГ має бути уповноважений підрозділ/управління, яке відповідає за протидію і запобігання домашньому насильству та проведення відповідних програм для кривдників» - наголосив Віктор Вальчук.
Захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини в рамках реалізації проекту «Посилюємо безпеку – розбудовуємо громаду» за підтримки Посольства США в Україні.
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.