Останні публікації
17.05.2023 16:11 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
В Чернігівській області працює Громадський центр правосуддя
В умовах воєнного стану та гуманітарної кризи на Чернігівщині продовжує діяльність Громадський центр правосуддя (ГЦП) в місті Чернігові на базі громадської організації «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини», а також філія ГЦП в м.Ічня на базі Ічнянського районного суду Чернігівської області.
Безпекова ситуація в Чернігівській області останні місяці залишається складною. Постійні обстріли, бойові дії, евакуація населення з зони бойових дій, переміщення дітей без супроводу призводять до різних викликів юридичного характеру. Відновлення документів, документування пошкоджень майна, отримання компенсацій – це далеко не всі питання, з якими стикаються мешканці.
Окремого правового супроводу потребують й громади, оскільки процес відновлення змушує громади забезпечувати соціальними послугами жертв війни та осіб/сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах.
Саме тому Громадський центр правосуддя є просторовим майданчиком, де представники судової влади, державної системи надання правової допомоги (БВПД), органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськості об’єднують свої зусилля та ресурси для вирішення актуальних правових проблем на рівні громад м. Чернігова та м. Ічня, зокрема в умовах воєнного стану в країні.
Послуги ГЦП є комплексними та включають первинну правову допомогу, юридичні консультації, вторинну правову допомогу в стратегічних справах, перенаправлення клієнтів, медіацію, фасилітацію процесів в громадах, правову просвіту, тощо.
Особливу увагу в рамках діяльності ГЦП приділено вирішенню проблем та викликів в громадах, що стосуються громадської безпеки, ювенальної превенції, протидії домашньому насильству, документування воєнних злочинів, відновлення інфраструктури, отримання компенсацій та відшкодування за втрачене або пошкоджене майно внаслідок воєнних дій, зокрема через застосування досудових та альтернативних методів вирішення спорів, забезпечення інших правових потреб жертв війни та незахищених верств населення.
Громадський центр правосуддя в м.Чернігові працює за адресою: м.Чернігів, вул. Гонча 57, телефон 0462 675-281 або +38 063 049 72 56 (через viber, messenger, WhatsApp).
Філія ГЦП працює за адресою: м.Ічня, вул. Трудова, 4 (Ічнянський районний суд), 1 поверх, каб. 9, телефон +38 050 915 16 96.
Прийомні дні: понеділок - п'ятниця з 10.00 до 16.00 години за попереднім записом!
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.