Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

28.11.2024   19:12Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Фахівці громад та правоохоронці посилюють взаємодію з протидії насильству, пов’язаному з війною

Продовжуючи роботу з громадами для забезпечення ефективної реалізації законодаства у сфері запобігання та протидії насильству, наприкінці листопада провели спільне навчання для представників різних суб’єктів щодо покращення міжвідомчої взаємодії громад області.

Метою тренінгу було напрацювати практичні навички з ідентифікації випадків насильства та розробки алгоритму дій, орієнтованого на постраждалу особу та направленого на надання ефективної комплексної допомоги, включаючи залучення інших спеціалізованих структур.

В тренінгу прийняли участь представники Ніжинської, Михайло-Коцюбинської, Борзнянської, Седнівської громад Чернігівської області, які визначені відповідальними за реалізацію політики у сфері запобігання домашньому насильству, а також дільничні офіцери поліції та поліцейські офіцери громад ГУНП в Чернігівській області.

Під час навчання акцентували увагу щодо відмінностей понять домашнього насильства, насильства, за ознакою статі, гендерно-зумовленого насильства та торгівлі людьми, а також СНПК. Також обговорили й той факт, що в Україні задокументовано в 2024 році 374 випадків сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом (СНПК), причому Україна має певні особливості - більше половини задокументованих випадків стосуються чоловіків (переважно тих, хто зазнав катувань у полоні на окупованій території або в рф).

Окремо зупинились на характерних ознаках насильства, серед яких: систематичність вчинення дій, завдання шкоди, вчинення особами, яких об’єднує спільний побут, права та обов’язки, а також місце проживання. Саме ці ознаки дають можливість притягнення до відповідальності кривдників, а взаємодія суб'єктів в громадах - показує ефективність таких дій.

Проект здійснюється за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Останні новини

Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31

Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.

Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11

В Чернігові відбувся триденний тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».

Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17

У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.

ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30

Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.