Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

31.01.2025   19:45Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

В Чернігові відбувся тренінг «Захист свободи слова та права медійників в умовах війни»

Захід для місцевих журналістів та активістів організований регіональним хабом Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» в партнерстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини». Експертом навчання виступив провідний український медіаюрист, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Олександр Бурмагін.

В межах тренінгу учасники опрацьовували низку важливих тем:

• Відповідальність за перешкоджання законній діяльності журналістів і протиправний вплив на журналістів;

• Що робити журналісту/ці, якщо при виконанні професійних обов’язків він або вона зазнали протиправних посягань;

• Особливості впровадження та застосування закону “Про медіа”

Олександр Бурмагін, зокрема, поділився з медійниками та активістами порадами щодо написання правильних інформаційних запитів, а саме:

- писати інформаційні запити варто на юридичну особу (міська військова адміністрація, міська рада і т.п.), а не на конкретну особу (міський голова, начальник військової адміністрації а т.п.);

- в одному інформаційному запиті не ставити умовно більше трьох питань і робити їх більш чітко сформульованими;

- якщо владці порушують права журналістів на доступ до інформації, варто писати скаргу та йти до суду;

- в указі Головнокомандувача №73 є чіткий перелік інформації, яку не можна розголошувати. На всю іншу інформацію діє норма мирного часу;

- орган влади має посилатися на трискладовий тест перед тим, як відмовити журналісту у інформації та чітко обґрунтувати причину відмови.

Також тренер запропонував зацікавленим більш глибоко зануритися у юридичні аспекти прав та обов’язків журналістів почитавши літературу на сайті «Платформа прав людини» за посиланням: https://www.ppl.org.ua/bibliotech-1

Діяльність здійснюється в рамках проєкту “The Bar and local media: building synergy for the Freedom of Speech”, який реалізує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів.

Останні новини

Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31

Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.

Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11

В Чернігові відбувся триденний тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».

Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17

У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.

ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30

Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.