Останні публікації
28.09.2005 05:57 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
З ЖИТТЯ ВІДЕОПІРАТІВ
Нагадаємо, що то був єдиний випадок в Україні, коли під час «помаранчевої» революції відбулося відкрите протистояння влади та народу, яке призвело до застосування сили та десятків постраждалих. У цей день багатотисячний натовп прихильників Ющенка, очолюваний народним депутатом України, соціалістом Миколою Рудьковським, намагався пройти до будинку Чернігівської міської ради, щоб змусити депутатів прийняти рішення про визнання Президентом В.Ющенка. Після підриву групи міліціонерів, які охороняли будівлю міськради, вибуховими пристроями, які застосували невідомі особи, працівники МВС, двоє з яких були тяжко поранені, застосували кийки та світло-шумові гранати, щоб перешкодити проникненню людей до будинку. Внаслідок цього постраждало кілька десятків людей з обох сторін.
Присутнім 22 вересня на Красній площі Чернігова членам Чернігівського громадського комітету захисту прав людини залишалося тільки дивуватися тому, як зухвало використали нашу відеозйомку функціонери соцпартії, покромсавши загальний документальний сюжет, змонтувавши його таким чином, щоб він «просував» ідею знищення ненависного соціалістами чернігівського мера (мабуть досвід з плівками Мельниченка згодився). Ми щиро здивовані тим, як віртуозно вдалося переіначити сюжет, викинувши ті моменти, які звучали дисонансом по відношенню до борця за народні блага, народного депутата М.Рудьковського, дії якого Чернігівський громадський комітет захисту прав людини оцінив ще в часи помаранчевих подій 26 листопада 2004 року, як відверто провокаційні з кримінальним присмаком. Хоч, чого можна очікувати від людей, які Закон поважати не звикли. Що їм авторські права, зафіксовані на дисках з фільмом, випущених Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини (ми тепер не розуміємо, чому соціалісти підтримали закон про боротьбу з аудіо та відеопіратством).
Прикро, що вони штовхають на порушення закону і цілком законослухняних представників журналістського цеху. Принаймні нас потішило, що у відповідь на законні претензії щодо авторського права, «автор» цього відеоопусу під назвою «Ціна зради», представник Ніжинської телекомпанії «Фобос» І.Волосянкін белькотів щось незрозуміле на зразок «я ж не знав» і демонстрував ознаки явного переляку, на відміну від «відмороженого» В.Антошина, помічника нардепа М.Рудьковського.
І правильно, бо Чернігівський громадський комітет захисту прав людини збирається подати відповідний позов до суду про захист порушеного авторського права і радить журналістам, та і взагалі всім розумним громадянам не зв’язуватись з тими, хто їх підставляє.
Останні новини
Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31
Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.
Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11
В Чернігові відбувся триденний тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».
Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17
У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.
ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30
Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.