Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

17.10.2005   06:19Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

ПРАВА БІЖЕНЦІВ ТА МІГРАНТІВ

Голова Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Романова оприлюднила дані моніторингу, який здійснюється комітетом з цього питання в Чернігівській області та в Україні. Було оприлюднено відповідні статистичні дані та наголошено на необхідності вирішення проблеми облаштування приміщень для проживання шукачів притулку, а також на проблемі перебування нелегалів в приймальниках-розподільниках. Питання законності перебування в цій установі викликало жваву дискусію між правозахисниками та представниками державних установ. В дискусійному плані обговорювалися зміни до ст. 9 Закону України «Про біженців», а саме тлумачення терміну «без зволікань» щодо звернення шукача притулку до міграційної служби із заявою про надання статусу біженця. Координатор Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман розкрив тему семінару в аспекті співвідношення міжнародного та національного законодавства в питаннях захисту прав біженців та поділився досвідом представництва в судах по справах, пов’язаних з порушенням таких прав. Заступник начальника відділу громадянства та реєстрації фізичних осіб УМВС в Чернігівській області В.В.Магдіч оприлюднив статистичні дані щодо іноземців, які знаходяться на території Чернігівської області. Начальник міграційної служби в Чернігівській області В.Г.Піщур розповів про основні напрямки роботи з шукачами притулку і біженцями. Представник ХІАС Юрій Гудим розповів про практику Київських судів щодо рішень у справах, пов’язаних з біженцями та мігрантами.

Гарячі дискусії, які виникали під час проведення цього семінару, засвідчили необхідність вдосконалення законодавства щодо біженців. Зміни ж в територіальній підсудності таких справ, які виникли у зв’язку з впровадженням Кодексу адміністративного судочинства, зробили цю тему актуальною для багатьох місцевих судів Чернігівської області.

 

Останні новини

"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54

Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.

Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37

За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».

Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54

На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.

Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54

Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».

Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36

Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.