Останні публікації
15.07.2007 23:50 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
„Таможня дає добро!”
Згідно результатів загальнонаціонального дослідження індекс корупції митниці – 42,8% (митний контроль та оформлення митних документів). Це сьоме місце після ДАІ, міліції, медичних установ, судової системи, вищих навчальних закладів та прокуратури.
У літній період на митні пункти Чернігівської області істотно збільшується навантаження. Підвищується вантажний та пасажирський потік транспорту. Це у свою чергу спричиняє виникнення фактів корупції (прискорення процедур оформлення документів, вимагання, використання ситуації, що склалась, і зловживання службовими повноваженнями), приниження людської гідності (ігнорування або спеціальне затягування оформлення документів і т.д.). Громадяни та підприємці дають хабара митникам радше через безсилля, ніж з вдячності.
В рамках реалізації проекту буде проведено дослідження, за допомогою якого ми плануємо з'ясувати реальну ситуацію зі станом корупції в діяльності митної служби на кордоні.
Для об’єктивності отриманих результатів будуть використані наступні методи:
- особисті інтерв'ю з громадянами, що перетнули кордон, на 3 пунктах пропуску
- фокус-група з підприємцями - перевізниками
- анкетування працівників митниці.
На основі отриманих даних будуть розроблені рекомендації для керівництва і працівників митних служб для удосконалення надання державних послуг і зменшення рівня корупції.
Отримані результати можна також буде використати як базові показники для повторного дослідження. Завдяки цьому, можна буде визначити в якій саме сфері відбулися позитивні зміни.
Очікується, що в результаті реалізації проекту зменшиться рівень зловживання службовим становищем працівниками митної служби у власних інтересах та будуть дотримуватись прав громадян під час проходження митного контролю та оформлення документів.
Дрозд Наталія
Центр „Доброчин”
Останні новини
Виклики свободі слова на Чернігівщині: затягування справ та тиск на комунальні медіа 18:25
Експерти Інституту масової інформації (ІМІ) проаналізували стан справ щодо свободи слова в Чернігівській області.
Чернігівські медіа дотримуються гендерного балансу 19:11
Онлайн медіа, телеканали та газети Чернігівської області дотримуються гендерного балансу у своїх матеріалах. Такого висновку дійшли учасники презентації дослідження «Гендерне питання у чернігівських медіа», яка пройшла у регіональному хабі Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів».
Протидія насильству в умовах війни: на Прилуччині об’єднують зусилля для підтримки постраждалих 19:39
В Прилуках відбулася спільна робоча зустріч представників Чернігівського громадського комітету захисту прав людини з членами Міжвідомчої ради з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми при Прилуцькій міській раді.
В Чернігові відбувся тренінг «Захист свободи слова та права медійників в умовах війни» 19:45
Захід для місцевих журналістів та активістів організований регіональним хабом Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» в партнерстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини». Експертом навчання виступив провідний український медіаюрист, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Олександр Бурмагін.