Останні публікації
15.07.2007 23:50 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
„Таможня дає добро!”
Згідно результатів загальнонаціонального дослідження індекс корупції митниці – 42,8% (митний контроль та оформлення митних документів). Це сьоме місце після ДАІ, міліції, медичних установ, судової системи, вищих навчальних закладів та прокуратури.
У літній період на митні пункти Чернігівської області істотно збільшується навантаження. Підвищується вантажний та пасажирський потік транспорту. Це у свою чергу спричиняє виникнення фактів корупції (прискорення процедур оформлення документів, вимагання, використання ситуації, що склалась, і зловживання службовими повноваженнями), приниження людської гідності (ігнорування або спеціальне затягування оформлення документів і т.д.). Громадяни та підприємці дають хабара митникам радше через безсилля, ніж з вдячності.
В рамках реалізації проекту буде проведено дослідження, за допомогою якого ми плануємо з'ясувати реальну ситуацію зі станом корупції в діяльності митної служби на кордоні.
Для об’єктивності отриманих результатів будуть використані наступні методи:
- особисті інтерв'ю з громадянами, що перетнули кордон, на 3 пунктах пропуску
- фокус-група з підприємцями - перевізниками
- анкетування працівників митниці.
На основі отриманих даних будуть розроблені рекомендації для керівництва і працівників митних служб для удосконалення надання державних послуг і зменшення рівня корупції.
Отримані результати можна також буде використати як базові показники для повторного дослідження. Завдяки цьому, можна буде визначити в якій саме сфері відбулися позитивні зміни.
Очікується, що в результаті реалізації проекту зменшиться рівень зловживання службовим становищем працівниками митної служби у власних інтересах та будуть дотримуватись прав громадян під час проходження митного контролю та оформлення документів.
Дрозд Наталія
Центр „Доброчин”
Останні новини
Від війни до підтримки: проєкт, який змінює долі жінок 22:47
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини долучився до проєкту “Захистимо її разом: зміцнюємо громади, рятуємо життя” – ініціативи, яка має дуже просту, але життєво важливу мету: щоби жінки та дівчата в постраждалих від війни громадах мали доступ до допомоги, підтримки й простору, де їх бачать і чують.
В Чернігові відбувся тренінг для адвокатів із захисту свободи слова в умовах війни 21:41
Радою адвокатів Чернігівської області у партненрстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» проведено спеціалізований семінар для адвокатів Чернігівщини, присвячений захисту свободи слова та медіа.
Інформація за режимами доступу буває 00:00
Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір, однак режим доступу до інформації напряму залежить від її виду.
Що таке публічна інформація? 15:52
Кожен, зокрема журналіст, має право: - вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію; - отримувати публічну інформацію про діяльність влади у зручний для себе спосіб.