Останні публікації
15.07.2007 23:50 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
„Таможня дає добро!”
Згідно результатів загальнонаціонального дослідження індекс корупції митниці – 42,8% (митний контроль та оформлення митних документів). Це сьоме місце після ДАІ, міліції, медичних установ, судової системи, вищих навчальних закладів та прокуратури.
У літній період на митні пункти Чернігівської області істотно збільшується навантаження. Підвищується вантажний та пасажирський потік транспорту. Це у свою чергу спричиняє виникнення фактів корупції (прискорення процедур оформлення документів, вимагання, використання ситуації, що склалась, і зловживання службовими повноваженнями), приниження людської гідності (ігнорування або спеціальне затягування оформлення документів і т.д.). Громадяни та підприємці дають хабара митникам радше через безсилля, ніж з вдячності.
В рамках реалізації проекту буде проведено дослідження, за допомогою якого ми плануємо з'ясувати реальну ситуацію зі станом корупції в діяльності митної служби на кордоні.
Для об’єктивності отриманих результатів будуть використані наступні методи:
- особисті інтерв'ю з громадянами, що перетнули кордон, на 3 пунктах пропуску
- фокус-група з підприємцями - перевізниками
- анкетування працівників митниці.
На основі отриманих даних будуть розроблені рекомендації для керівництва і працівників митних служб для удосконалення надання державних послуг і зменшення рівня корупції.
Отримані результати можна також буде використати як базові показники для повторного дослідження. Завдяки цьому, можна буде визначити в якій саме сфері відбулися позитивні зміни.
Очікується, що в результаті реалізації проекту зменшиться рівень зловживання службовим становищем працівниками митної служби у власних інтересах та будуть дотримуватись прав громадян під час проходження митного контролю та оформлення документів.
Дрозд Наталія
Центр „Доброчин”
Останні новини
Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05
Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.
Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30
Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".
На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17
Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.