Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

29.09.2008   12:27Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Соціально-правовий захист співробітників пенітенціарної системи в Чернігові

В роботі круглого столу прийняли участь члени спостережної комісії під головуванням заступника міського голови Віхрова С.Г., заступник начальника Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Чернігівській області Гужва О.І, викладачі Чернігівського юридичного коледжу Державного департаменту України з питань виконання покарань, керівники Чернігівського СІЗО, Чернігівської виправної колонії №44, кримінально-виконавчої інспекції, представники ЗМІ, органів влади, місцевого самоврядування та громадських організацій міста.

Учасники круглого столу відмітили, що кримінально - виконавча система останнім часом переживає складний період, бо виявилася заручницею змін, що відбуваються в державі. Вона перестала бути для влади пріоритетною. В умовах сучасної моделі економіки в Україні тюремній системі місця не знайшлося, влада втратила економічний інтерес до системи, одночасно втративши всякий інтерес до людей, які там працюють.

Не зважаючи на це, персонал органів і установ виконання покарань продовжує виконувати роботу великого суспільного значення.

Учасники круглого столу “Забезпечення соціально-правового захисту співробітників пенітенціарної системи – гарантія дотримання прав засуджених” за результатами обговорення констатували, що на сьогоднішній день існує чимало проблем у сфері правового та соціального захисту персоналу Державної кримінально-виконавчої служби.

 З цією метою учасники круглого столу запропонували найближчим часом розробити і прийняти закони та нормативно-правові акти щодо проходження служби рядовим і начальницьким складом Державної кримінально-виконавчої служби України, а саме:

а)відповідно до п.22 статті 92 Конституції України - розробити і прийняти Закон України „Про дисциплінарний статут Державної кримінально-виконавчої служби України”;

б) розробити і прийняти Постанову Кабінету Міністрів України „Про порядок проходження служби працівниками Державної кримінально - виконавчої служби України”;

в) розробити і прийняти Постанову Кабінету Міністрів України „Про порядок виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі або каліцтва працівника кримінально - виконавчої служби та компенсації, заподіяння шкоди його майну під час виконання службових обов’язків”.

Учасники круглого столу “Забезпечення соціально-правового захисту співробітників пенітенціарної системи – гарантія дотримання прав засуджених” прийняли резолюцію та вирішили звернулись з пропозиціями щодо вдосконалення правового регулювання проходження служби рядовим і начальницьким складом Державної кримінально-виконавчої служби України, до: Кабінету Міністрів України, Державного департаменту України з питань виконання покарань, комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Верховної Ради України.

 

Останні новини

Від війни до підтримки: проєкт, який змінює долі жінок 22:47

Чернігівський громадський комітет захисту прав людини долучився до проєкту “Захистимо її разом: зміцнюємо громади, рятуємо життя” – ініціативи, яка має дуже просту, але життєво важливу мету: щоби жінки та дівчата в постраждалих від війни громадах мали доступ до допомоги, підтримки й простору, де їх бачать і чують.

В Чернігові відбувся тренінг для адвокатів із захисту свободи слова в умовах війни 21:41

Радою адвокатів Чернігівської області у партненрстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» проведено спеціалізований семінар для адвокатів Чернігівщини, присвячений захисту свободи слова та медіа.

Інформація за режимами доступу буває 00:00

Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір, однак режим доступу до інформації напряму залежить від її виду.

Що таке публічна інформація? 15:52

Кожен, зокрема журналіст, має право: - вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію; - отримувати публічну інформацію про діяльність влади у зручний для себе спосіб.