Останні публікації
23.03.2009 11:14 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Протидія насильству в сім'ї – спільна задача органів влади та громадськості
У заході взяли участь представники відповідних структурних підрозділів міської ради, органів міліції та судів, політичних партій та громадських організацій, засобів масової інформації.
Секретар міської ради Олег Шеремет проаналізував причини та сутність проблеми насильства у сім’ї, зазначивши, що це – одна з найгостріших соціальних проблем сьогодення, і стосується вона не однієї сім’ї, а всього суспільства. Він акцентував увагу на необхідності посилення співпраці між правоохоронними органами, органами місцевої влади та громадськими організаціями, які допомагають потерпілим від домашнього насильства. "Дуже важливо зберегти атмосферу добра і любові у сім’ї та гармонійні рівноправні стосунки між усіма членами родини", - наголосив він.
Помічник міністра внутрішніх справ, депутат міської ради Алла Лепеха, яка опікується питаннями дотримання прав людини в Чернігівській області, повідомила, що протягом року до неї по допомогу звернулось 97 осіб, з яких майже третина потерпає від насильства в сім’ї. На її думку, це питання має вирішуватися в цілому комплексі пов'язаних між собою проблем перш за все на державному рівні, а у місті необхідно створити кризовий центр, який би надавав психологічну, юридичну допомогу як жертвам насильства, так і кривдникам.
Заступник начальника ЧМВ УМВС України в Чернігівській області Олександр Попсуй ознайомив учасників круглого столу з діями органів внутрішніх справ у м. Чернігові щодо виконання Закону України "Про попередження насильства в сім’ї", а саме: скласти адміністративний протокол та ініціювати захисний припис перед прокуратурою міста щодо порушника. Він повідомив, що на обліку в органах міліції на сьогоднішній день перебуває майже 600 осіб, схильних до насильства у сім’ї. Він вважає, що сьогодні міліція не може застосувати до порушників дії, що мали б тривалий ефект, як, наприклад, існуюча в радянські часи система лікувально-виправних профілакторіїв з залученням до трудового виправлення.
Учасники круглого столу навели приклади з вивчення досвіду вирішення зазначеної проблеми в інших країнах світу. Отже, в європейських країнах існує система кризових центрів, або притулків, які надають допомогу потерпілим від насильства в сім’ї. Розроблені соціальні, корекційні, психологічні програми виправлення ситуацій, зміни поведінки в сім’ї, спрямовані не тільки на потерпаючих від насильства, але й на сторону, яка чинить його. Таким чином, в кожній конкретній сім’ї налагоджується психологічний клімат.
Під час обговорення присутні наголосили на великому значенні розгорнутої соціальної кампанії стосовно протидії насильству в сім’ї: розміщення плакатів, листівок, брошур, бігбордів, сітілайтів, публікацій, транслювання телепрограм відповідної тематики. Особливу роль, як вважають учасники круглого столу, у формуванні громадської думки з цієї проблеми мають відігравати місцеві засоби масової інформації.
Учасники засідання зійшлися на думці й надалі продовжувати організовану відділом зв'язків з громадськістю спільно з громадськими організаціями широку дискусію та пошук шляхів вирішення найгострішої з соціальних проблем із залученням працівників міліції, судів, прокуратури, освіти. За підсумками круглого столу вирішено підготувати офіційне звернення його учасників до депутатів міської ради щодо сприяння на місцевому рівні посиленню роботи з питань протидії насильству в сім’ї.
Відділ зв'язків з громадськістю
Чернігівської міської ради
Останні новини
Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05
Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.
Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30
Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".
На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17
Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.