Останні публікації
10.06.2009 13:41 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Екс-голова Козелецької райдержадміністрації отримав 9 років за хабарництво
Суд визнав переконливими докази обвинувачення, за якими колишній керівник району протягом квітня-червня 2007 року вимагав за виділення 12 га землі поблизу автотраси «Чернігів-Київ» хабара в 600тис. дол. США. Після «переговорів» погодився на суму в 550тис. дол. США і фактично встиг отримати з них 200тис. дол. США. Розмови з посадовцем на диктофон, який у подальшому разом зі скаргою було надано правоохорнцям, записувалися.
Посередником в одержанні хабара виступив брат посадовця. Передача грошей здійснювалась в автомобілі на автостоянці біля торговельно-розважального центру м.Бровари. При цьому голова райадміністрації, знаходячись неподалік, але не на виду, візуально контролював передачу грошей.
Виконуючи свої домовленості з хабародавцем, голова райдержадміністрації 11 травня 2007р. видав розпорядження про надання дозволу на розробку проектів відведення обумовлених земельних ділянок. Потім повідомив замовнику про це і поставив вимогу про передачу першої частки хабара. Після її отримання та виготовлення проектів землеустрою видав нове розпорядження про безоплатну передачу земельних ділянок у приватну власність. Отримали їх шестеро киян, по два гектари кожен, для ведення особистого селянського господарства.
Перебуваючи на лаві підсудних, посадовець намагався переконати суд, що гроші він брав не для себе, а для інших претендентів на цю ж землю. За його словами, частину земельної ділянки, яка зацікавила київського підприємця, він раніше пообіцяв іншій фірмі, згодній відступитись за відповідну компенсацію. Але потім фірма відмовилась, тому гроші залишились у нього.
Суд призначив колишньому посадовцю покарання у вигляді 9 років позбавлення волі з позбавленням на 3 роки права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов’язків, та з конфіскацією всього належного йому майна. Його брату призначено покарання з застосуванням ст.69 КК України (тобто нижче нижчої межі, передбаченої цією статтею закону) у вигляді 3 років позбавлення волі з позбавленням на 3 роки права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обовֹязків та з конфіскацією належного йому майна. До вступу вироку в законну силу міра запобіжного заходу останньому змінена з застави на тримання під вартою.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.