Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

16.06.2009   08:42Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Земельні відносини: правове регулювання та судова практика

Головною метою заходу стало вивчення та вирішення актуальних теоретичних і практичних питань у сфері судового захисту земельних прав та забезпечення регулювання земельних відносин з метою утвердження законності та правового порядку в цій сфері.

 

У заході брали участь судді Вищого господарського суду України, апеляційних та місцевих господарських судів, вчені, представники Генеральної прокуратури України, Державного комітету України із земельних ресурсів, Міністерства юстиції України та Фонду державного майна України тощо.

 

Під час конференції було обговорено проблеми законодавчого регулювання вирішення земельних спорів, проблемні питання визначення підсудності справ між господарськими та адміністративними судами України, інші практичні питання при вирішені земельних спорів. Зокрема учасниками конференції було визначено, що пріоритетної уваги потребують такі питання як:

- визначення конкретного змісту повноважень органів місцевого самоврядування та виконавчої влади у галузі земельних відносин;

- удосконалення чинного законодавства щодо здійснення та захисту суб’єктивних прав орендаря земельної ділянки державної та комунальної власності;

- удосконалення нормативних положень щодо використання окремих видів речових прав на землю, зокрема сервітуту та суперфіцію з урахуванням сучасної специфіки земельних відносин та з метою запобігання використанню прогалин законодавства та судової процедури у схемах з отримання земельних ділянок у користування або власність в обхід належного порядку;

- удосконалення нормативних конструкцій «самовільне зайняття земельної ділянки» та «самочинне будівництво» з урахуванням практики земельних відносин;

- удосконалення порядку реєстрації прав на землю, нормативних положень щодо моменту їх виникнення з метою унеможливлення зловживань та забезпечення належної реалізації правомірно набутих прав на землю тощо.

 

Наприкінці конференції було вироблено ряд рекомендацій, зокрема до Вищого господарського суду України, зокрема щодо необхідності здійснити всебічне узагальнення справ у спорах, що виникають з земельних відносин, розробити та прийняти рекомендації президії Вищого господарського суду України про практику застосування законодавства у земельних спорах у 2-му півріччі 2009 року.

 

ВГО Судова Асоціація України «Фундація сприяння правосуддя»

 

Останні новини

Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31

Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.

Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11

В Чернігові відбувся триденний тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».

Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17

У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.

ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30

Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.